Με τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής συνεχίζεται το πρωτάθλημα της HALL OF BRANDS Α’ ερασιτεχνικής και οι πρωταγωνιστές της κατηγορίας, που δεν είναι άλλοι από τα Σερβιανά και την Ανατολή, καλούνται να υπερασπιστούν τις έδρες τους και να προσθέσουν τους 3 βαθμούς στη συγκομιδή τους.

Τα Σερβιανά υποδέχονται την Κυριακή στις 15:00 την Μουσιωτίτσα, η οποία θα έχει νέο προπονητή στον πάγκο της, τον Χρήστο Κίτσο, που διαδέχτηκε τον Νίκο Γκούρα. Η αλλαγή προπονητή πάντα αποτελεί ένα κίνητρο σε μια ομάδα, πόσο μάλλον όταν αυτή βρίσκεται και ψηλά στη βαθμολογία και είναι από τις ανταγωνιστικές, αφού η Μουσιωτίτσα είναι 4η.

Η Ανατολή θα έχει πιο βατό παιχνίδι και υποδέχεται σήμερα (Σάββατο) την Κρύα. Οι γηπεδούχοι θέλουν να διατηρήσουν ή και να μειώσουν την απόσταση από τα Σερβιανά, αν γκελάρουν με την Μουσιωτίτσα, ενώ η Κρύα έχει ανάγκη να ξεφύγει από το γκρουπ των ομάδων που είναι κοντά μεταξύ τους στις θέσεις του υποβιβασμού.

Για τη μάχη της ουράς, πολύ σημαντικό παιχνίδι δίνουν Μικρασιάτες και ΠΑΣ Κράψης την Κυριακή στις 15:00 στο γήπεδο «Αγία Σοφία».

HALL OF BRANDS Α’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΠΑΝΟΣ Σ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΝΟΣ Σ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/11/17 17:15 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής εκτός έδρας αγωνίζονται οι δύο πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα με τους δύο τελευταίους της βαθμολογίας. Η Ζωοδόχος αντιμετωπίζει τον Απείθαρχο, ενώ η Αγία Μαρίνα την Α.Ε. Γιάννενα.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Σάββατο 25/11/17 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 26/11/17 11:30 ΠΑΝΟΣ Σ., ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.

 

Μεγάλο ενδιαφέρον έχει ο Β’ Όμιλος της ίδιας κατηγορίας, με συνεχόμενα ντέρμπι κάθε αγωνιστική. Το Μέτσοβο που με παιχνίδι λιγότερο έχει ξεφύγει ήδη με 4 βαθμούς από τη 2η θέση παίζει εκτός έδρας με τον Πήγασο έχοντας θεωρητικά εύκολο έργο.

Από εκεί και κάτω το ενδιαφέρον γίνεται πιο έντονο και καθοριστικό θα είναι το ντέρμπι του Ολυμπιακού Βοτανικού με τις Πηγές Λούρου στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ σήμερα (Σάββατο) στις 15:00.

MAISON Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/11/17 17:15 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 26/11/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΙΚΑΣ Δ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ ερασιτεχνικής ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Λαψίστας-Πετσαλίου και Δόξας Αναργύρων Πρωτόπαππα.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΗΛΙΑ Ε.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 11:30 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 26/11/17 11:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/11/17 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο, το Χαροκόπι δίνει ντέρμπι εκτός έδρας με την Α.Ε. Κραψήτες Καππαδόκες στο πιο σημαντικό παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής.

Γ’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 25/11/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/11/17 19:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 26/11/17 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 26/11/17 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/11/17 19:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.