Μακριά από τις έδρες τους θα δοκιμαστούν αυτήν την αγωνιστική οι δύο βασικοί διεκδικητές της ανόδου στη Γ’ Εθνική από τη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική. Σερβιανά και Ανατολή θα αντιμετωπίσουν αντιπάλους με τον ίδιο περίπου βαθμό δυσκολίας, αφού τα μεν Σερβιανά παίζουν με το 10ο Ροδοτόπι και η Ανατολή με τον 11ο Αετό Νήσου.

Οι δύο ομάδες που οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος θέλουν να διευρύνουν τα νικηφόρα τους σερί, ενώ να θυμίσουμε ότι τα Σερβιανά είναι η μοναδική αήττητη ομάδα ως τώρα.

13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 09/12/17 15:00 ΘΑΝΟΣ Δ., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΖΙΩΓΑ Α.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΤΙΚΑΣ Δ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.

 

Στη Β’ ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής περιλαμβάνει το σημαντικό παιχνίδι της πρωτοπόρου Ζωοδόχου με τον 3ο Πωγωνάτο. Η διαφορά των δύο ομάδων είναι μόλις 4 βαθμοί, με τη γηπεδούχο Ζωοδόχο να έχει την ευκαιρία να μεγαλώσει τη διαφορά της, ενώ ο φιλοξενούμενος μπορεί να ξαναμπεί δυνατά στη μάχη των πρώτων θέσεων.

Εξίσου σημαντικό και το ματς της 2ης Αγίας Μαρίνας με την 4η Πίνδο Κόνιτσας, ντέρμπι που επίσης θα ξεκαθαρίσει ή θα περιπλέξει περισσότερο την κατάσταση στις προνομιούχες θέσεις.

13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΗΣ Κ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 09/12/17 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 10/12/17 11:30 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Από τον Β’ Όμιλο δεν ξεχωρίζει ιδιαίτερα κάποιο ματς. Το Μέτσοβο που έχει ξεφύγει πολύ στη βαθμολογία θα διεκδικήσει τη 10η νίκη του κόντρα στις Πηγές Λούρου.

13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 09/12/17 17:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΜΑΚΡΗΣ Κ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.

 

Τέλος, από το πρωτάθλημα της Γ’ ερασιτεχνικής, από τα σπουδαιότερα ματς της 10ης αγωνιστικής είναι αυτό μεταξύ της 4ης της βαθμολογίας Αετορράχης και των 2ων Ραφταναίων.

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΓΟΥΚΟΣ Κ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 09/12/17 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 10/12/17 11:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 10/12/17 11:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Ι., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΜΑΡΜΑΡΩΝ Κυριακή 10/12/17 11:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Σάββατο 09/12/17 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 10/12/17 15:00 ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ EPIRUS SPORT Κυριακή 10/12/17 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 10/12/17 17:15 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 10/12/17 19:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.