Στο τελευταίο 1/3 μπαίνουν η Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική και η MAISON Β’ ερασιτεχνική και όσο πλησιάζουμε προς το φινάλε, αυτομάτως κορυφώνεται και η αγωνία.

Στην Α’ κατηγορία, οι μονομάχοι της ανόδου, Σερβιανά και Ανατολή θα αγωνιστούν στις έδρες τους και θα έχουν σχετικά εύκολα παιχνίδια.

Η πρωτοπόρος ομάδα του Θρίαμβου Σερβιανών θα υποδεχτεί την Κυριακή στις 15:30 τον ΠΑΣ Κράψης, με στόχο μία ακόμα νίκη και τη διατήρηση του +4 από την Ανατολή, η οποία θα αγωνιστεί σήμερα (Σάββατο) στις 15:30 με τον Αετό Νήσου.

Με ομάδες που είναι ψηλότερα στη βαθμολογία απ’ αυτές, αγωνίζονται εκείνες που μάχονται να αποφύγουν τα πλέι-άουτ.

HALL OF BRANDS Α’ ερασιτεχνική, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/02/18 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής, πολύ σημαντικό θεωρείται το ντέρμπι της Πίνδου Κόνιτσας που είναι 2η στη βαθμολογία με τον 5ο Α.Ο. Σταυρακίου. Οι Ακρίτες με νίκη ουσιαστικά «κλειδώνουν» τα πλέι-οφ ανόδου και πιθανότατα τη 2η θέση της κανονικής περιόδου, ενώ το Σταυράκι παίζει τα… ρέστα του για να μπει «σφήνα» στις ομάδες που θα παίξουν τα μπαράζ ανόδου.

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας θα έχουμε κι εδώ πολύ σημαντικό ντέρμπι που θα κρίνει θέσεις των πλέι-οφ. Ο 3ος ΠΑΣ Πηγών Λούρου υποδέχεται τον 2ο της βαθμολογίας Αγροτικό Καστρίτσας στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ.

 

MAISON Β’ ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/02/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 25/02/18 12:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/02/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 25/02/18 15:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/02/18 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο η 2η της βαθμολογίας, Δόξα Αναργύρων, υποδέχεται την 3η Λαψίστα, με τον Αετό Πρωτόπαππα να «εποφθαλμιά» να μπει στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας σε περίπτωση νίκης του επί της Ζίτσας.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 24/02/18 15:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΔΡΟΣΟΥ Β.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 12:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 25/02/18 12:00 ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 12:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 15:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο, ουσιαστικά η μάχη της 3ης θέσης είναι αυτή που συγκεντρώνει πλέον το ενδιαφέρον, αφού Αετορράχη και Χαροκόπι έχουν ξεφύγει βαθμολογικά. Έτσι στη μάχη αυτή ξεχωρίζει η αναμέτρηση Α.Ε. Κραψητών Καππαδόκων-Βοτονοσίου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 21/02/18 18:00 ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ. 1-2
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 24/02/18 15:45 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/02/18 19:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 25/02/18 13:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/02/18 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΗΛΙΑ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 25/02/18 13:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 25/02/18 15:45 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.