Το ταξίδι της ομάδας νεανίδων του ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ τελείωσε ουσιαστικά την Παρασκευή, καθώς με την ήττα που γνώρισε από τον Άρη Θεσσαλονίκης με 3-0 αποχαιρέτησε και μαθηματικά τη διοργάνωση. Όλα κρίθηκαν στο παιχνίδι με τον ΓΣ Ελασσόνας που άνοιξε την αυλαία της Β’ φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων όπου τα κορίτσια του ΓΑΣ δε μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το προβάδισμα 10 πόντων που πήραν στο 1ο σετ του αγώνα και κατάφεραν να χάσουν το σετ από 15-5 δίνοντας την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα, με την υποστήριξη και του κόσμου που έπαιξε καθοριστικό παράγοντα, να πανηγυρίσει μια πολύτιμη νίκη που ουσιαστικά της έδωσε την πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες.

Σήμερα (Σάββατο) τα κορίτσια δίνουν τον τελευταίο αγώνα με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών με στόχο την παρθενική νίκη του ΓΑΣ στο θεσμό, αφού ως γνωστό συμμετέχει για πρώτη φορά από την ίδρυσή του το 2014.

Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει όλα τα κορίτσια για την αγωνιστική διάθεση που επέδειξαν όλη τη χρονιά που είχε ως αποτέλεσμα την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες πανελλαδικά.

Επίσης συγχαίρει το προπονητικό team για την επιτυχημένη χρονι,ά αλλά και για τη γενικότερη πορεία της ομάδας, η οποία είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς.

Συνεχίζουμε με αισιοδοξία και πολύ δουλειά και είμαστε σίγουροι ότι σύντομα θα πανηγυρίσουμε και εμείς με τη σειρά μας.

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Β’ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων και σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: