Μία ιδιαίτερα κομβικής σημασίας αγωνιστική έρχεται το Σαββατοκύριακο στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική, αφού υπάρχουν σημαντικά ντέρμπι για την άνοδο και την παραμονή.

Τα Σερβιανά, που έχουν δώσει μεσοβδόμαδα ένα δύσκολο παιχνίδι με τους Χουλιαράδες, που τους κέρδισαν δύσκολα με 0-1, στο… «καπάκι» δίνουν ένα ακόμα πολύ δύσκολο ματς, υποδεχόμενα τη Θύελλα Ελεούσας και με το μυαλό στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ την επόμενη Κυριακή.  Είναι ένα από τα τελευταία δύσκολα εμπόδια για την ομάδα των Σερβιανών, που αν το ξεπεράσει κι αυτό με νίκη, τότε ο δρόμος για την άνοδο γίνεται πιο ομαλός.

Δύσκολο παιχνίδι, όμως, θα δώσει και η Ανατολή, που θέλει να ξεπεράσει το εμπόδιο των Πραμάντων, σε παιχνίδι στο οποίο οι Πόντιοι είναι γηπεδούχοι, ως εκ τούτου ο βαθμός δυσκολίας περιορίζεται, αλλά δεν εξαλείφεται, αφού τα Πράμαντα θέλουν να αποφύγουν τα πλέι-άουτ.

Και για την ουρά, όμως, θα υπάρχουν σημαντικά παιχνίδια. Νησί-Κρύα τίθενται αντιμέτωποι, με την Κρύα να παλεύει να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό και να παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά για να παραμείνει σε τροχιά πλέι-άουτ. Και το Νησί, όμως, χρειάζεται τους βαθμούς για να «κλειδώσει» την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού και να προσβλέπει σ’ ένα καλύτερο πλασάρισμα ή ακόμα και την αποφυγή των μπαράζ.

HALL OF BRANDS, Α’ Ερασιτεχνική, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΑΝΤΩΝΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΘΑΝΟΣ Δ., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΣΤΥΛΙΟΥ Λ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.

 

Στη MAISON Β’ ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο, η 24η αγωνιστική περιλαμβάνει ένα ενδιαφέρον ντέρμπι ανάμεσα στην πρωτοπόρο Ζωοδόχο και την Αγία Μαρίνα, με την Πίνδο Κόνιτσας να ευελπιστεί σε στραβοπάτημα της πρωτοπόρου, ώστε να την πλησιάσει ή και να την πιάσει στην 1η θέση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Α.Ε.ΚΑΡΥΩΝ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 EPIRUS SPORT Κυριακή 18/03/18 16:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΖΙΩΓΑ Α., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο η κατάσταση για την απευθείας άνοδο δείχνει να έχει ξεκαθαρίσει, καθώς το Μέτσοβο είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί πλέον. Μία ακόμα θέση για τα μπαράζ επίσης μοιάζει «καπαρωμένη» από την Καστρίτσα, αλλά από εκεί και κάτω γίνεται «χαμός» για τις δύο άλλες θέσεις των μπαράζ, αφού τουλάχιστον 5 ομάδες τις διεκδικούν.

Από τα σημαντικότερα ματς της αγωνιστικής είναι αυτά ανάμεσα σε Ασβεστοχώρι-Ολυμπιακό Βοτανικού και Μέτσοβο-Λογγάδες.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 17/03/18 15:00 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΣΧΑΛΗΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 18/03/18 16:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.
ΑΕ ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ξ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΤΑΤΣΗΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ο.ΠΕΔΙΝΗΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, δεσπόζει στον Α’ Όμιλο το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Δόξα Αναργύρων και Βουνοπλαγιά, ένα ματς που ίσως κρίνει και το πρωτάθλημα.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Σ.Φ.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝ. – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΝΕΟΣ Κ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Φ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 18/03/18 12:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 18/03/18 12:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΖΙΤΣΑΣ Κυριακή 18/03/18 12:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της Γ’ ερασιτεχνικής, υπάρχει το πολύ σημαντικό ντέρμπι των Ραφταναίων με το Χαροκόπι, με τους γηπεδούχους να δίνουν μεγάλη μάχη να μπουν στην προνομιούχο τριάδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι «χτυπάνε» ακόμα και την πρωτιά.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 17/03/18 16:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 17/03/18 16:30 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Β., ΚΑΡΑΛΗΣ Ε., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 17/03/18 17:15 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΔΡΟΣΟΥ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 18/03/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 18/03/18 17:15 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 18/03/18 19:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΕΤΡΟΥ Α.