PEAKI

Τα ζευγάρια της κλήρωσης του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ -Οι αλλαγές της φετινής προκήρυξης

0

Μετά την κλήρωση που διεξήχθη στα γραφεία της ΕΠΣΗΠ, προέκυψαν τα ζευγάρια της Α’ φάσης του κυπέλλου, τα οποία θα αναμετρηθούν στο διάστημα 1-5 Σεπτεμβρίου.

Τυχεροί της κλήρωσης στάθηκαν ο Πανζαγορισιακός, η Ρόνα Ανηλίου και η Αναγέννηση Ελληνικού, οι οποίες προκρίθηκαν άνευ αγώνα στην Β’ Φάση, ενώ απευθείας προκρίνονται οι δύο ομάδες της Γ’ Εθνικής, Δόξα Κρανούλας και Θρίαμβος Σερβιανών.

Μετά το περσινό θέμα που ανέκυψε με την Δόξα Κρανούλας και το αν έπρεπε να χρησιμοποιεί κι εκείνη συγκεκριμένο αριθμό παικτών κάτω των 20 ετών, φέτος η προκήρυξη αναφέρει ρητά ότι εξαιρούνται μόνο τα σωματεία της Γ’ Ερασιτεχνικής, οπότε και οι ομάδες της Γ’ Εθνικής θα πρέπει να έχουν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα συγκεκριμένο αριθμό μικρών.

Για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 όλοι οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, για όλες τις Κατηγορίες (Α΄, Β΄, Γ΄), θα διεξαχθούν σε γήπεδα με χόρτο ή πλαστικό. (βάση του άρ. 3 της Προκήρυξης Αγώνων Ερασιτεχνικού Πρωταθλήματος περ. 2018-2019 της ΕΠΣΗΠ).

Τέλος, οι αγώνες του 4ου Γύρου (Προημιτελικοί) θα διεξαχθούν με το εξής σύστημα: Σε περίπτωση ισοπαλίας του αγώνα δεν θα υπάρχει παράταση για την ανάδειξη νικητή, αλλά θα διεξάγεται δεύτερος αγώνας στην έδρα του φιλοξενούμενου σωματείου (θα λαμβάνονται υπόψη τα εκτός έδρας γκολ). Αν και ο δεύτερος αγώνας λήξει ισόπαλος στην κανονική διάρκεια με το ίδιο αποτέλεσμα με τον πρώτο αγώνα, θα υπάρχει παράταση και πέναλτι για την ανάδειξη νικητή.

Οι αγώνες της ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ θα είναι διπλοί και θα λαμβάνονται υπόψη τα εκτός έδρας γκολ. Στον δεύτερο αγώνα αν το αποτέλεσμα δημιουργεί ισοβαθμία, ( βαθμών, τερμάτων), θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και αν και πάλι το αποτέλεσμα είναι ισόπαλο θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι.

Η κλήρωση του 2ου Γύρου θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου.

1η Φάση

Ομάδες
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ

 

Σχόλια

Comments are closed.