PEAKI

Δεσπόζει το ντέρμπι Ελεούσας – Ανατολής

0

Στην 5η αγωνιστική εισέρχεται το πρωτάθλημα της Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνικής, μ’ ένα πολύ σπουδαίο παιχνίδι να δεσπόζει στο πρόγραμμα, αυτό μεταξύ της πρωτοπόρου Θύελλας Ελεούσας απέναντι στον Α.Ο. Ανατολής, που προσπαθεί να βρει τον βηματισμό του μετά το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα και τον αποκλεισμό από το κύπελλο.

Η Ελεούσα έχει πραγματοποιήσει μία από τις καλύτερες εκκινήσεις τα τελευταία χρόνια και έχει πάρει ένα μικρό προβάδισμα στη βαθμολογία, έχοντας όμως ως συγκάτοικο τον ΠΑΣ Κράψης.

Στον αντίποδα, η Ανατολή που είχε τη φιλοδοξία να πρωταγωνιστήσει φέτος, είχε άσχημο ξεκίνημα, άλλαξε προπονητή και με τον Ανέστη Ζώη στον πάγκο της «έσπασε το ρόδι» την προηγούμενη αγωνιστική , κάνοντας την πρώτη της νίκη κόντρα στη Ζωοδόχο και θέλει να συνεχίσει τη βαθμολογική της αντεπίθεση για να αποκαταστήσει γρήγορα τη βαθμολογική της θέση.

Ο έτερος πρωτοπόρος, ΠΑΣ Κράψης, θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τους Χουλιαράδες, σ’ ένα καθοριστικό παιχνίδι για να συνεχίσει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δυνατό ματς αναμένεται και στον Παρακάλαμο, εκεί που ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά θα υποδεχτεί την Πίνδο Κόνιτσας. Με την ψυχολογία στα ύψη οι Παρακαλαμιώτες μετά την πρόκριση στο κύπελλο επί της Ανατολής, θα επιδιώξουν να προσθέσουν ακόμα 3 βαθμούς στο πρωτάθλημα για να συνεχίσουν να είναι σε μικρή απόσταση από την κορυφή.

HALL OF BRANDS, Α’ Ερασιτεχνική, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 06/10/18 19:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής έρχεται νωρίς ένα από τα ντέρμπι κορυφής της σεζόν. Κρύα και Αγία Μαρίνα που ισοβαθμούν στην 1η θέση θα δώσουν υπερτοπικού χαρακτήρα ντέρμπι, μιας και οι δύο περιοχές ουσιαστικά συνορεύουν.

Τις απώλειες μίας εκ των δύο ή και των δύο θέλει να εκμεταλλευτεί το Ροδοτόπι που συμπληρώνει την τριάδα της κορυφής και υποδέχεται την Κληματιά με μόνο στόχο τη νίκη.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ.

 

Στον Β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας, Κοσμηρά και Δροσοχώρι που συγκατοικούν στην 1η θέση θα έχουν σχετικά εύκολο έργο. Η μεν Κοσμηρά υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βοτανικού, που δεν είναι φέτος η ομάδα που πρωταγωνιστούσε όπως τα προηγούμενα χρόνια, ενώ το Δροσοχώρι θα υποδεχτεί μία εκ των ουραγών ομάδων, τους Κραψήτες Καππαδόκες.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΤΙΚΑΣ Δ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 07/10/18 16:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/10/18 19:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής. Οι τρεις ομάδες που ξεκίνησαν με το απόλυτο των νικών, ΠΑΣ Ατρόμητος, Νεοχωρόπουλο και Δαβάκης, λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα να διευρύνουν το σερί τους.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 06/10/18 16:30 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 06/10/18 17:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/10/18 12:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 07/10/18 12:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΗΛΙΑ Ε.

 

Στον Β’ Όμιλο, η Α.Ε. Γιάννενα που ήταν η μοναδική με το 2 στα 2, θα έχει ρεπό. Έτσι το ενδιαφέρονμ μεταφέρεται στο παιχνίδι Μουζακαίοι-Πύρρος Μπιζανίου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 07/10/18 12:00 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/10/18 12:30 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Χ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 07/10/18 16:30 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 07/10/18 18:30 ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Σχόλια

Comments are closed.