BOOKSPOT

Δελτίο… «Θυέλλης» στον Κατσικά –Με Μουσιωτίτσα ο Αγρ. Αστέρας

0

Δύο… Θύελλες συναντώνται το μεσημέρι του Σαββάτου (16:00) στον Κατσικά στο σημαντικότερο ντέρμπι για την 6η αγωνιστική της Α’ ερασιτεχνικής. Η Θύελλα Κατσικά υποδέχεται την πρωτοπόρο Θύελλα Ελεούσας και το παιχνίδι θα έχει πολύ έντονο ενδιαφέρον, καθώς αμφότερες έδειξαν ότι έχουν δυνατότητες να φτάσουν ψηλά φέτος και να διεκδικήσουν την άνοδο.

Την ίδια ώρα, στη Μουσιωτίτσα η ουραγός ομάδα υποδέχεται τον Αγροτικό Αστέρα και η ομάδα του Παρακάλαμου οπωσδήποτε το διπλό, ώστε να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλεια βαθμών από την πλευρά της Ελεούσας.

Παρόμοιες βλέψεις υπάρχουν και από πλευράς ΠΑΣ Κράψης, που υποδέχεται την αδύναμη Ζωοδόχο και με νίκη θα παραμείνει κι εκείνη στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής η 6η αγωνιστική περιλαμβάνει κι εδώ ένα πολύ ενδιαφέρον ντέρμπι μεταξύ ομάδων που δείχνουν ότι θα παλέψουν για την άνοδο. Η Αγία Μαρίνα υποδέχεται το πρωτοπόρο Ροδοτόπι, αλλά έχει τη δυνατότητα με νίκη να αλλάξει τους βαθμολογικούς συσχετισμούς και να περάσει εκείνη στην 1η θέση.

Πάντως το πρωτάθλημα στον Α’ Όμιλο έχει ξεκινήσει με έντονο συναγωνισμό, καθώς ήδη 4 ομάδες είναι σε απόσταση 2 βαθμών μεταξύ τους. Οι άλλες δύο είναι η Κρύα που υποδέχεται τον Αστέρα Αμφιθέας και το Σταυράκι που υποδέχεται τους Αμπελόκηπους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 20/10/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.

 

Χωρίς το πολύ μεγάλο ντέρμπι κορυφής θα κυλήσει η 6η αγωνιστική στον Β’ Όμιλο. Ωστόσο, το πρωτοπόρο Δροσοχώρι αγωνίζεται εκτός έδρας με μια ομάδα που θέλει να πλησιάσει το γκρουπ εκείνων που θα βρεθούν στις θέσεις ανόδου, καθώς αγωνίζεται με την Κόντσικα που είναι στο -4 από την 1η θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 21/10/18 12:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 21/10/18 13:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 21/10/18 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΣΙΣΚΑΣ Π.

 

Στο πρωτάθλημα της Γ’ Ερασιτεχνικής και στον Α’ Όμιλο ήρθε νωρίς-νωρίς η ώρα να «σπάσει» η τριπλέτα των πρωτοπόρων, αφού οι δύο από τους τρεις παίζουν μεταξύ τους. Ο Δαβάκης θα υποδεχτεί τον Ατρόμητο ’95, ενώ το Νεοχωρόπουλο που θέλει να εκμεταλλευτεί την απώλεια ενός εκ των δύο ή και των δύο, θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο Σταυρακίου την Πεντέλη, η οποία από την πλευρά της έχει μια σημαντική ευκαιρία να κόψει βαθμούς από ομάδα της πρώτης τριάδας, ώστε να πλησιάσει βαθμολογικά σ’ αυτήν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 12:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/10/18 16:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Στον Β’ Όμιλο, η πρωτοπόρος Ηλιόκαλη έχει ρεπό, με τον συγκάτοικό της Πύρρο Μπιζανίου να υποδέχεται τον Αχέροντα Ρωμανού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Σάββατο 20/10/18 16:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΚΟΤΤΟΡΟΣ Ε.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 20/10/18 19:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Χ.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 21/10/18 14:00 ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 21/10/18 16:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 21/10/18 19:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

Ρεπό: Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ

 

 

Σχόλια

Comments are closed.