«Κοίταξε στα μάτια» την πρωτοπόρο Νίκη, αλλά λύγισε ο ΓΑΣ

0

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο κλειστό της Λιμνοπούλας το απόγευμα του Σαββάτου για το γυναικείο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας του βόλεϊ. Ο ΓΑΣ υποδέχτηκε την πρωτοπόρο Νίκη Αλεξανδρούπολης, την οποία «κοίταξε» στα μάτια, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερε να πάρει έστω 1 βαθμό, αν και τον άξιζε. Τελικά ο ΓΑΣ ηττήθηκε με 1-3 σετ.

Στο πρώτο σετ η Νίκη φάνηκε ότι θα είχε ένα διαδικαστικού χαρακτήρα απόγευμα στα Γιάννενα, καθώς νίκησε με 15-25. Όμως ο ΓΑΣ έβγαλε αντίδραση και ψυχή και πάλεψε σκληρά για να πάρει κάτι από το ματς. Κατάφερε να ισοφαρίσει στα σετ κερδίζοντας το δεύτερο με 25-23, για να ακολουθήσει μεγάλη μάχη στα δύο επόμενα, τα οποία έληξαν με το ίδιο σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων 25-27.

Παρά την ήττα, ο ΓΑΣ κρατάει την εμφάνιση και συνεχίζει την προσπάθειά του.

Τα σετ: 15-25, 25-23, 26-28, 25-27

ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ(Τσιούπης): Μαγκλάρα, Αδάμου(λ), Ντέρου, Καρακατσιάνη, Σαρλή, Στεφάνου (λ), Παππά-Ζώη, Σαββάογλου, Κουκουτή Ολ., Κατσόγιαννου, Τσελλίδη, Μπόζιου, Τόλλιου.

ΓΣΓ ΝΙΚΗ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ(Ανδρεάδης): Νικολαΐδου, Λυμπεροπούλου(λ), Σιδηροπούλου, Κεσεσίδου, Ντίτσα, Πεπόνη, Παρισάκη, Τζήλλα, Φλαμουρίδου, Παπάζογλου, Καρακύκλα, Τσορλίνη,Μαραθοκαμπίτου, Δημητροπούλου