Να διατηρηθεί στην κορυφή θέλει η Ελεούσα -Νέο ντέρμπι στον Παρακάλαμο

0

Η Θύελλα Ελεούσας κατάφερε να πάρει το ντέρμπι της προηγούμενης εβδομάδας με τον ΠΑΣ Κράψης και να βρεθεί μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη και την απώλεια του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά και αυτή η… μοναξιά στην κορυφή θα είναι ο στόχος μέχρι τέλους.

Η ομάδα του Πέτρου Κοντοδήμα αυτήν την αγωνιστική παίζει εκτός έδρας με αντίπαλο τη Ζωοδόχο και λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει το διπλό κόντρα σε μια από τις αδύναμες ομάδες της κατηγορίας.

Ντέρμπι θα έχουμε στον Παρακάλαμο ανάμεσα σε δύο από τις τέσσερις ομάδες που ισοβαθμούν στη 2η θέση της βαθμολογίας. Ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που ξεκίνησε κι αυτός με φιλοδοξίες για την 1η θέση, θα υποδεχτεί τους Χουλιαράδες, που είναι έτοιμοι να κάνουν τη «ζημιά» σε οποιονδήποτε αντίπαλο.

Ένα δύσκολο παιχνίδι δίνει η Θύελλα Κατσικά απέναντι στην Α.Ε. Μικρασιατών που φέτος δεν παλεύει απλά για την παραμονή, αλλά δείχνει να έχει δυνατότητες να διεκδικήσει ένα καλό πλασάρισμα στη βαθμολογία.

Τέλος, από το γκρουπ των προπορευόμενων, ο ΠΑΣ Κράψης υποδέχεται την Α.Ε. Πραμάντων, η οποία κυνηγάει βαθμούς παραμονής και καραδοκεί για την έκπληξη.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 03/11/18 15:00
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 04/11/18 14:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 04/11/18 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 04/11/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής είχαμε αλλαγή δεδομένων στην κορυφή την προηγούμενη εβδομάδα, με την Αγία Μαρίνα να εκμεταλλεύεται την ήττα της Κρύας από το Ροδοτόπι και να μένει μόνη στην 1η θέση. Η ομάδα της Αγ. Μαρίνας δίνει ένα ακόμα σημαντικό ματς για να ανοίξει κι άλλο την «ψαλίδα» από την 5η θέση και να παραμείνει στην κορυφή μόνη της, καθώς υποδέχεται τον Αετό Πρωτόπαπας που από την πλευρά του θέλει τη νίκη για να μπει ακόμα πιο δυναμικά στο γκρουπ των ομάδων που θα διεκδικήσουν άνοδο.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 04/11/18 12:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 07/11/18 17:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.

 

Στον Β’ Όμιλο, η Κοσμηρά μετά τη νίκη στο ντέρμπι κορυφής με το Δροσοχώρι απολαμβάνει κι αυτή μόνη της την 1η θέση, έχοντας να ξεπεράσει αυτήν την εβδομάδα ένα ακόμα δύσκολο εμπόδιο, αυτό των Ραφταναίων που θέλουν να μείνουν κοντά στις θέσεις της ανόδου.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και το ντέρμπι του Ελληνικού με το Δροσοχώρι, με τους φιλοξενούμενους να μη θέλουν να χάσουν άλλο έδαφος στη μάχη της ανόδου, μετά την εντός έδρας ήττα που τους έριξε από την κορυφή.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΝΗΛΙΟΥ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/11/18 17:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 04/11/18 14:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική έχουμε επιστροφή στην αγωνιστική δραστηριότητα μετά το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας. Στον Α’ Όμιλο λείπει το μεγάλο ντέρμπι.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 03/11/18 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 04/11/18 12:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/11/18 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 04/11/18 15:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΣΙΣΚΑΣ Π., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/11/18 17:15 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΣΗΠΑΚΗ Β.

 

Στον Β’ Όμιλο ένα από τα σπουδαιότερα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής, είναι αυτό μεταξύ Ηλιόκαλης και Χρυσοβίτσας, οι οποίες ισοβαθμούν στην 3η θέση και αναμένεται να είναι από τις ομάδες που θα δώσουν τη μάχη για την άνοδο.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/11/18 19:30 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Χ., ΓΚΑΛΙΟΣ Ε.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/11/18 12:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 04/11/18 12:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 04/11/18 14:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 04/11/18 15:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΔΟΣΗΣ Β.

Ρεπό: Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ

Σχόλια

Comments are closed.