BOOKSPOT

Δύσκολες έξοδοι για τους προπορευόμενους στην Α’ Ερασιτεχνική -Το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες

0

Α’ ερασιτεχνική πράξη… 9η. Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας της ΕΠΣΗΠ, καθώς δεν υπάρχει φέτος το ξεκάθαρο φαβορί που θα ξεφύγει βαθμολογικά και αγωνιστική με την αγωνιστική διαμορφώνονται συνεχώς και νέα δεδομένα. Αυτό το Σαββατοκύριακο, μάλιστα, οι ομάδες που είναι στο πρώτο γκρουπ δυναμικότητας δίνουν δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια.

Η Θύελλα Ελεούσας, που έχασε έδαφος στη Ζωοδόχο σε μια από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της φετινής περιόδου, καθώς απώλεσε 2 βαθμούς από ομάδα της ουράς της βαθμολογίας, ψάχνει επειγόντως τους βαθμούς της νίκης στο ντέρμπι με τους Χουλιαράδες, που θα διεξαχθεί σήμερα (Σάββατο) στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ. Οι Χουλιαράδες από την πλευρά τους προέρχονται από τη βαριά ήττα με 5-0 από τον Αγροτικό Αστέρα, αποτέλεσμα που τους «κόστισε» την κοντινή επαφή με την κορυφή.

Από εκεί και κάτω, ο Αγροτικός Αστέρας επιχειρεί τη μεγάλη του αντεπίθεση για την κατάληψη της… κορυφής και μετά το άνετο 5-0 επί των Χουλιαράδων, πηγαίνει στο Νησί για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Αετό και φυσικά για την ομάδα του Θανάση Χαρίση υπάρχει μόνο ένα αποτέλεσμα, η νίκη.

Δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι δίνει ο ΠΑΣ Κράψης με την Α.Ε. Μικρασιατών. Το παιχνίδι θα γίνει στο ουδέτερο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ «Στ. Τσανακτσής», καθώς στους Μικρασιάτες επιβλήθηκε ποινή αποκλεισμού της έδρας τους για 4 αγωνιστικές.

Τέλος, η Θύελλα Κατσικά θα αντιμετωπίσει τον Αγροτικό Καστρίτσας, κι αυτή εκτός έδρας, επιδιώκοντας να διατηρηθεί σε τροχιά διεκδίκησης της 1ης θέσης.

Hall Of Brands Α’ Ερασιτεχνική, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ Σάββατο 10/11/18 00:00
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 10/11/18 17:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Χ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 11/11/18 17:15 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής το πρόγραμμα δεν περιλαμβάνει κάποιο μεγάλο ντέρμπι, αφού οι 4 ομάδες που διεκδικούν την άνοδο παίζουν με ομάδες που βρίσκονται χαμηλότερα στη βαθμολογία. Ωστόσο, το πιο δύσκολο έργο θα έχει η 3η Κρύα που παίζει εκτός έδρας με τον 5ο της βαθμολογίας, Πρωτόπαππα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο κι εδώ απουσιάζει το μεγάλο ντέρμπι. Ενδιαφέρον, όμως, παρουσιάζει από βαθμολογικής άποψης το παιχνίδι Χαροκοπίου-Ελληνικού, που γίνεται με φόντο τη διεκδίκηση της 2ης θέσης, μιας και η Κοσμηρά φαίνεται να ξεφεύγει πλέον στην 1η θέση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 10/11/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 11/11/18 18:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.

 

Στον Α’ Όμιλο της  Γ’ ερασιτεχνικής, ξεχωρίζει η αναμέτρηση Δαβάκης-Απείθαρχος για τη μάχη της ανόδου, με τις δύο ομάδες να τις χωρίζει μόλις 1 βαθμός, με τον Δαβάκη να είναι 3ος και τον Απείθαρχο 5ος.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 11/11/18 12:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 12:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΟΣΗΣ Λ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 11/11/18 12:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΤΖΟΒΑΣ Λ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 11/11/18 12:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 11/11/18 19:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο η πρωτοπόρος ομάδα του Μπιζανίου θα έχει ρεπό και θα περιμένει τα αποτελέσματα Συρράκου και Χρυσοβίτσας για να δει αν θα παραμείνει εκεί ή θα έχουμε αλλαγή δεδομένων στις πρώτες θέσεις.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 10/11/18 17:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Χ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 11/11/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 11/11/18 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

Ρεπό: ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ

Σχόλια

Comments are closed.