PEAKI

Νίκες στις έδρες τους θέλουν οι πρωτοπόροι

0

Το 1/3 του πρωταθλήματος συμπληρώνεται αυτό το Σαββατοκύριακο στα γήπεδα του ερασιτεχνικού σε Α’ και Β’ Ερασιτεχνική, με τις εναλλαγές στη βαθμολογία να είναι ήδη αρκετές, κάτι που ανεβάζει το ενδιαφέρον των φίλων του ποδοσφαίρου της περιοχής.

Στις έδρες τους αγωνίζονται οι πρωτοπόροι της Α’ Ερασιτεχνικής, σε μια αγωνιστική που θεωρητικά δεν θα αλλάξει πολλά πράγματα στην κορυφή, εκτός κι αν δούμε νέες εκπλήξεις.

Ο Αγροτικός Αστέρας υποδέχεται την Κυριακή στις 15:15 το Μέτσοβο, με τη νίκη να είναι μονόδρομος για την ομάδα του Θανάση Χαρίση. Η ομάδα κατάφερε να βρεθεί στην κορυφή και στόχος από εδώ και πέρα είναι να εδραιωθεί και να φτάσει ως το τέλος εκεί ακλόνητη.

Η Θύελλα Κατσικά που μοιράζεται με την ομάδα του Παρακάλαμου την 1η θέση της βαθμολογίας θα υποδεχτεί το Μέτσοβο. Στην ομάδα του Μανόλη Σκούφαλη έχει ανοίξει η όρεξη για πρωταθλητισμό και αναμένεται κι εδώ ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

Τέλος, η Θύελλα Ελεούσας, αν και έχασε έδαφος τις δύο τελευταίες αγωνιστικές, θα επιχειρήσει την αντεπίθεσή της και θέλει να επιστρέψει στις νίκες με αντίπαλο τα Πράμαντα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ 0-3 α.α.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:15 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής έχει ξεχωρίσει ήδη ένα γκρουπ 4 ομάδων που θα παλέψει για την άνοδο. Η πρωτοπόρος Αγία Μαρίνα αναμένεται να έχει εύκολο έργο απέναντι στο ΑΠΟΕΛ. Από τους υπόλοιπους τρεις διεκδικητές της ανόδου, ξεχωρίζει η αναμέτρηση Ροδοτοπίου-Πρωτόπαππα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.

 

Πιο πολύπλοκα είναι ακόμα τα πράγματα στον Β’ Όμιλο. Ναι μεν η Κοσμηρά τράβηξε τον δρόμο της και αποσπάστηκε από τους υπόλοιπους, αλλά για τη δεύτερη θέση θα γίνει μεγάλη μάχη. Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής η Κοσμηρά θα υποδεχτεί μία εκ των ουραγών, την Πλατανιά. Η Κόντσικα δίνει ένα αρκετά σημαντικό παιχνίδι με τον Λούρο, με στόχο να ανοίξει κι άλλο την ψαλίδα με ομάδες που είναι σχετικά κοντά της στη βαθμολογία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 17/11/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 17/11/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 17/11/18 17:15 ΤΑΣΗΣ Γ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 18/11/18 12:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΝΟΣ Σ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής το ντέρμπι που ξεχωρίζει είναι το Απείθαρχος-Ατρόμητος ’95.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 17/11/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε., ΓΚΑΛΙΟΣ Ε.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 17/11/18 19:15 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 18/11/18 12:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.

 

Τέλος στον Β’ Όμιλος αναβλήθηκε το παιχνίδι Βοτονοσίου-Μουζακαίων μετά τη θλιβερή είδηση της απώλειας του Χρήστου Κάρκαλου, ποδοσφαιριστή των Μουζακαίων που έφυγε πρόωρα από τη ζωή νικημένος από τη λευχαιμία σε ηλικία μόλις 32 ετών.

Στο αγωνιστικό σκέλος, το ματς που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι Μπιζανίου-Χρυσοβίτσας, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν αυτή τη στιγμή στη 2η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ ΌΜιλος, 7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 17/11/18 19:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 18/11/18 12:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 18/11/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 18/11/18 19:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.

Ρεπό: Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ

Σχόλια

Comments are closed.