PEAKI

Νίκες για Αγρ. Αστέρα και Ελεούσα -«Λευκή» ισοπαλία για Κατσικά

0

Οι ανακατατάξεις στην κορυφή της Α’ ερασιτεχνικής συνεχίζονται και μετά τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά βγήκε ο μεγάλος κερδισμένος, καθώς η νίκη του επί του Μετσόβου με 3-0, το έφερε μόνο στην κορυφή της βαθμολογίας κι αυτό γιατί η Κατσικά αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με την Κόνιτσα.

Στις νίκες επανήλθε η Θύελλα Ελεούσας, που ξεπέρασε το εμπόδιο των Πραμάντων σε γήπεδο βούρκο, που αποτελεί τροχοπέδη στις φιλοδοξίες της ομάδας για πρωταθλητισμό, έστω κι αν σήμερα ήρθε η νίκη. Το 1-0 ήταν μεν «φτωχό», ωστόσο η Ελεούσα είχε χαμένο πέναλτι και δύο δοκάρια.

Αξιοσημείωτο και το μεγάλο διπλό της ΑΕΜ στη Ζωοδόχο.

Hall of Brands Ε.Π.Σ.ΗΠ. Α Κατηγορια 2018-19
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
1. ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ 1-0
2. ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ 0-3 α.α.
3. Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ 1-3
4. ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ 1-0
5. Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ 0-1
6. Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ 4-0
7. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 0-0
8. ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ 3-0
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ. Β Κατηγορια Α ομιλος 2018-19
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
9. Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. 1-1
10. Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ 2-0
11. Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ 3-0
12. Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ 3-4
13. ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ 2-4
14. Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ 1-0
15. Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Διακόπηκε
16. Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. 6-1
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ. Β Κατηγορια Β ομιλος 2018-19
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
17. ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Αναβλήθηκε
18. Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ 1-2
19. Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ 1-0
20. Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ 2-1
21. ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ 1-1
22. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 3-2
23. Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-0
24. Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY 3-0
Γ Κατηγορια Α Ομιλος
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
25. Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 1-2
26. Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ 0-4
27. ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ 3-2
28. Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ 0-6
29. Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ 3-4
30. Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ 4-6
Γ Κατηγορια Β Ομιλος
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
31. ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ 1-4
32. ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ Αναβλήθηκε
33. Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ 4-0
34. ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ 2-1
35. Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 19:00

Σχόλια

Comments are closed.