Πρωτάθλημα των συνεχών ανακατατάξεων παρακολουθούμε ως τώρα στην Α’ ερασιτεχνική και για τον λόγο αυτό το ενδιαφέρον είναι αρκετά μεγάλο, καθώς τα φαβορί εναλλάσσονται από αγωνιστική σε αγωνιστική στην κορυφή.

Καθώς μπαίνουμε πλέον στην 11η αγωνιστική, ο πρωτοπόρος Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά αγωνίζεται εκτός έδρας με την ομάδα του Κουτσελιού, όπου αναμένεται να έχει εύκολο έργο, μιας και ο αντίπαλος είναι χαμηλής δυναμικότητας και παλεύει για την παραμονή.

Δεν θα συμβεί όμως το ίδιο με την Ελεούσα, που η δικιά της εκτός έδρας αναμέτρηση στην ουδέτερη έδρα του γηπέδου της ΕΠΣΗΠ με τους τιμωρημένους Μικρασιάτες, έχει μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας. Να σημειωθεί ότι η ΑΕΜ είναι η μοναδική ομάδα χωρίς ισοπαλία ως τώρα στο πρωτάθλημα και η Ελεούσα η μοναδική χωρίς ήττα.

Ήσυχο Σαββατοκύριακο θα περάσει η Θύελλα Κατσικά, η οποία θα κερδίσει άκοπα τους 3 βαθμούς, μιας και η Μουσιωτίτσα που ήταν ο επόμενος αντίπαλος στο πρόγραμμα, έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Τέλος, ο ΠΑΣ Κράψης που διατηρείται σε απόσταση 3 βαθμών από την κορυφή θα προσπαθήσει να παραμείνει σε αυτήν την απόσταση βολής, περνώντας νικηφόρα από τη δύσκολη έδρα της Κόνιτσας, εκεί που θα αντιμετωπίσει την τοπική Πίνδο.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 24/11/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/11/18 17:15 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/11/18 18:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο δεσπόζει στο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Σταυράκι και Αγία Μαρίνα. Το Σταυράκι θέλει τη νίκη για να περάσει εκείνο στην κορυφή, ενώ για την Αγία Μαρίνα θετικό θα είναι και το αποτέλεσμα της ισοπαλίας. Στραβοπάτημα των δύο περιμένει η Κρύα, ώστε να πλησιάσει σε ενδεχόμενη εκτός έδρας νίκη της επί του ΑΠΟΕΛ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 25/11/18 12:00 ΝΕΟΣ Κ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΓΚΑΛΙΟΣ Ε., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας δεν υπάρχει κάποιο πολύ μεγάλο ντέρμπι, αφού οι προπορευόμενοι αντιμετωπίζουν ομάδες της ουράς ή ομάδες κάτω από τη μέση της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ Α.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 14:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 25/11/18 18:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ ερασιτεχνικής στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής θα έχουμε ένα ενδιαφέρον ντέρμπι μεταξύ του Δαβάκη και της Πεντέλης, η οποία αποτελεί μία από τις εκπλήξεις μέχρι τώρα του πρωταθλήματος. Ο Δαβάκης θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα του και να πάρει νίκη που θα τον βάλει μέσα στην προνομιούχο τριάδα, ενώ η ομάδα του Πέτρου Σιούλη θέλει να συνεχίσει να εκπλήσσει ευχάριστα και να πάρει αποτέλεσμα που θα την καταστήσει φαβορί για άνοδο.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 25/11/18 12:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 12:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 25/11/18 12:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β., ΚΑΤΣΙΟΣ Α.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

 

Ντέρμπι θα έχουμε και στον Β’ Όμιλο, με την 3η Ηλιόκαλη να φιλοξενεί την πρωτοπόρο ομάδα του Συρράκου.

8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/11/18 15:00 ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 24/11/18 16:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 24/11/18 19:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 25/11/18 12:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 25/11/18 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.

Ρεπό: Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ