PEAKI

Ντέρμπι σε Παρακάλαμο και Πέραμα

0

Δύο πολύ σπουδαία ντέρμπι περιλαμβάνει η 12η αγωνιστική της Α’ ερασιτεχνικής, η οποία συνεχίζει να δημιουργεί κάθε φορά και νέα δεδομένα στη μάχη της ανόδου.

Ο πρωτοπόρος Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά θα υποδεχτεί την Κυριακή στις 15:00 την Ανατολή και το παιχνίδι αναμένεται αμφίρροπο. Οι γηπεδούχοι με νίκη θα κόψουν κάθε ελπίδα της Ανατολής να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, όμως σε περίπτωση νίκης της Ανατολής τα βαθμολογικά δεδομένα αλλάζουν, καθώς οι Πόντιοι θα πλησιάσουν στον 1 βαθμό και θα έχουν κάνει το μεγάλο come back διεκδικώντας επί ίσοις όροις τον στόχο που είχαν από την αρχή της σεζόν.

Πολύ σημαντικό παιχνίδι γίνεται σήμερα (Σάββατο, ώρα 15:00) και στο Πέραμα σ’ ένα από τα παραδοσιακά ντέρμπι του λεκανοπεδίου, εκεί που η Προοδευτική Περάματος θα υποδεχτεί τη Θύελλα Κατσικά. Οι φιλοξενούμενοι είναι εκείνοι που «καίγονται» για τη νίκη, ώστε να εκμεταλλευτούν τυχόν «στραβοπάτημα» του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά.

Τέλος, η Θύελλα Ελεούσας που «γκέλαρε» μία ακόμα φορά την προηγούμενη αγωνιστική, θέλει να επιστρέψει στις νίκες την Κυριακή, όπου υποδέχεται τον Αγροτικό Καστρίτσας.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 01/12/18 00:00
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΤΙΚΑΣ Δ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής, το μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής γίνεται στην Κρύα, εκεί που ο τοπικός ΠΑΟ υποδέχεται το Σταυράκι, σ’ ένα ματς για τη μάχη της 2ης θέσης της βαθμολογίας. Η πρωτοπόρος Αγία Μαρίνα από την πλευρά της ευελπιστεί σε νίκη στο Δελβινάκι επί του Πωγωνάτου και σε ισοπαλία, ώστε ντέρμπι, ώστε να μεγαλώσει κι άλλο τη διαφορά.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΚΡΥΑΣ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε., ΛΙΑΡΟΣ Π.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.

 

Ίδιου ενδιαφέροντος με το Κρύα-Σταυράκι είναι και το ντέρμπι του Β’ Ομίλου μεταξύ Κόντσικας και Ολυμπιακού Βοτανικού. Η Κόντσικα θέλει να διατηρηθεί στη 2η θέση, ενώ ο Βοτανικός με νίκη μπορεί να την προσπεράσει. Τον ΠΑΟ Ασβεστοχωρίου θα υποδεχτεί η πρωτοπόρος Κοσμηρά, που λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να επιβεβαιώσει τον τίτλο του φαβορί.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 01/12/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 01/12/18 17:15 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 02/12/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 02/12/18 17:15 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής, η Πεντέλη δίνει ένα ακόμα ντέρμπι για να κρατηθεί στη 2η θέση και θα υποδεχτεί στο γήπεδο Σταυρακίου τον 3ο της βαθμολογίας ΠΑΣ Ατρόμητο ’95.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 02/12/18 12:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 02/12/18 12:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΚΑΛΙΟΣ Ε., ΔΟΣΗΣ Λ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 02/12/18 19:30 ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο οι τρεις προπορευόμενες ομάδες παίζουν με ουραγούς.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ EPIRUS SPORT Σάββατο 01/12/18 19:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΠΕΔΙΝΗΣ Κυριακή 02/12/18 12:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 02/12/18 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 02/12/18 17:15 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 02/12/18 19:30 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.

Ρεπό: Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ

Σχόλια

Comments are closed.