Αν και η ομάδα Κ15 του ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε του ΠΑΟΚ και πήγε καλά στο α’ ημίχρονο, τελικά υπέκυψε στην ανωτερότητα των Θεσσαλονικέων και ηττήθηκε με 3-1.

Καλός στο α’ ημίχρονο ο ΠΑΣ, παρά τις πολλές απουσίες βασικών του παικτών, κατάφερε να προηγηθεί στο 13ο λεπτό με τον Σάλο. Όμως ο ΠΑΟΚ έβγαλε αντίδραση και μετά το πρώτο μισάωρο κατάφερε να ισοφαρίσει (33’), ενώ στην επανάληψη κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή του σκορ στο 55’ και στο τελευταίο λεπτό (80’) έδωσε διαστ’ασεις στη νίκη του πετυχαίνοντας και 3ο γκολ.

ΠΑΣ Γιάννινα: Γούσης, Αδαμίδης, Αντωνόπουλος (41’ Καφεντζής), Μήτσης, Σκαργιώτης, Τσέλιος, Ναούμης (73’ Αθανασίου), Σκουτελιάς (76’ Θαυμαστός), Σάλο (54’ Σιώζος), Φερεντίνος, Ζαρκαλής (68’ Χρήστου)