PEAKI

«Ζωντανή» και «παρούσα» στη μάχη της ανόδου η Ανατολή -Τετράστερη στον Παρακάλαμο!

0

Όποιος είχε βιαστεί να ξεγράψει την Ανατολή, διαψεύδεται παταγωδώς! Η ομάδα του Ανέστη Ζώη κατάφερε αθόρυβα να κερδίσει το χαμένο έδαφος των πρώτων αγωνιστικών και σήμερα έκανε την ηχηρή εμφάνισή της με το εντυπωσιακό 0-4 μέσα στον Παρακάλαμο επί του Αγροτικού Αστέρα.

Με αυτό το αποτέλεσμα, πλέον οι Πόντιοι πλησίασαν στον βαθμό τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά και δηλώνουν «παρών» στη μάχη της ανόδου.

Όλα λειτούργησαν ιδανικά για την Ανατολή αυτήν την αγωνιστική, αφού ναι μεν κέρδισε η ίδια το ντέρμπι, όμως της έκαναν «δώρα» χθες η Κατσικά που δεν μπόρεσε να νικήσει μέσα στο Πέραμα (1-1), ενώ σήμερα η Ελεούσα ηττήθηκε στην έδρα της από την Καστρίτσα, χάνοντας κι άλλο έδαφος.

Hall of Brands Ε.Π.Σ.ΗΠ. Α Κατηγορια 2018-19
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
1. Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ 3-0 α.α.
2. Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ 1-0
3. ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ 1-1
4. Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ 1-2
5. Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ 0-0
6. ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ 1-2
7. ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ 0-4
8. Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 1-1
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ. Β Κατηγορια Α ομιλος 2018-19
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
9. Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 3-0
10. Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 2-4
11. ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ 0-1
12. Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ 1-2
13. Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ 2-3
14. ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. 2-0
15. Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ 3-1
16. Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ 0-3
MAISON Ε.Π.Σ.ΗΠ. Β Κατηγορια Β ομιλος 2018-19
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
17. ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY 3-2
18. Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ 4-0
19. ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ 6-2
20. Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 5-1
21. Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ 4-2
22. Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 2-1
23. Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ 2-0
24. ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ 1-0
Γ Κατηγορια Α Ομιλος
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
25. Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ 4-3
26. Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ 1-8
27. Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ 3-4
28. Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 5-0
29. Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ 2-1
30. ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ 19:30
Γ Κατηγορια Β Ομιλος
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
31. ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ 7-0
32. ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ 12-0
33. Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ 7-0
34. Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1-1
35. Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ 19:30

Σχόλια

Comments are closed.