PEAKI

Μεγάλο ντέρμπι στον Κατσικά –Στα ύψη το ενδιαφέρον

0

Νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής έδωσε η νίκη της Ανατολής μέσα στον Παρακάλαμο την προηγούμενη αγωνιστική και μετά από 12 αγωνιστικές ουσιαστικά ξαναβρισκόμαστε στην αφετηρία, με 5 ομάδες να είναι σε απόσταση μόλις 3 βαθμών, συνθέτοντας μία από τις πιο συναρπαστικές σεζόν εδώ και πολλά χρόνια!

Η 13η αγωνιστική περιλαμβάνει ένα ακόμα ντέρμπι κορυφής για τους πρωτοπόρους της κατηγορίας, που θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τη Θύελλα Κατσικά, νιώθοντας την «καυτή ανάσα» τόσο της ίδιας όσο και της Ανατολής, που είναι μόλις 1 βαθμό πιο πίσω. Το σπουδαίο αυτό ντέρμπι έχει προκαλέσει και την κινητοποίηση των φιλάθλων της Θύελλας που ετοιμάζονται να δώσουν δυναμικό «παρών», όπως φυσικά και πολλοί φίλοι του ερασιτεχνικού. Η σέντρα στο ματς θα δοθεί σήμερα (Σάββατο) στις 15:00 και διαιτητής θα είναι ο κ. Μπαλατσούκας.

Γνωρίζοντας το αποτέλεσμα του ντέρμπι, η Ανατολή υποδέχεται την Κυριακή στις 15:00 τον Αετό Νήσου και φυσικά θέλει να κάνει μία ακόμα πειστική εμφάνιση.

Δύσκολο ντέρμπι θα δώσει ο ΠΑΣ Κράψης, που θα υποδεχτεί την Προοδευτική Περάματος και για να παραμείνει κοντά στις πρώτες θέσεις θέλει τη νίκη, ενώ στην Κόνιτσα θα αγωνιστεί η Θύελλα Ελεούσας που ψάχνεται να κάνει την επανεκκίνησή της και να μπει ακόμα πιο δυναμικά στη μάχη της 1ης θέσης.

HALL OF BRANDS, Α’ Ερασιτεχνική, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/12/18 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής διεξάγεται στο «Λ. Καμηνάς» του Σταυρακίου, όπου ο ΑΟ Σταυρακίου 2009 υποδέχεται το Ροδοτόπι. Οι γηπεδούχοι φαίνεται να έχουν εδραιωθεί στη 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν την υπέρβαση για να έχουν ελπίδες για την 3η θέση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΓΟΥΚΟΣ Κ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής δεσπόζει στο πρόγραμμα το ντέρμπι Ολυμπιακού Βοτανικού-Αναγέννησης Ελληνικού, δύο ομάδες που παλεύουν στην παρούσα φάση για το πλασάρισμα στην 3η θέση, με τους γηπεδούχους να είναι 1 βαθμό πάνω από τους αντιπάλους τους.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΛΙΑΡΟΣ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 09/12/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο, η πρωτοπόρος ομάδα του Νεοχωρόπουλου υποδέχεται τον 4ο Δαβάκη ενώ η Πεντέλη παίζει εκτός έδρας στη Ζίτσα.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/12/18 17:15 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/12/18 19:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο θα έχουμε κι εδώ «μάχη» για την 3η θέση, με την 4η Ηλιόκαλη να υποδέχεται τον 3ο της βαθμολογίας, Πύρρο Μπιζανίου. Τις δύο ομάδες χωρίζει απόσταση 2 βαθμών.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 09/12/18 12:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 09/12/18 19:30 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.

Ρεπό: ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ

Σχόλια

Comments are closed.