Έχασε ευκαιρίες και πέναλτι και τελικά ηττήθηκε η Κ19 στην Τρίπολη

0

Με 2-0 ηττήθηκε η ομάδα της Κ19 από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, στο μεταξύ τους παιχνίδι στο βοηθητικό γήπεδο του Αστέρα.

Το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με δυνατό αέρα στην περιοχή και το σκορ στο 1-0 υπέρ του Αστέρα μετά από goal που πέτυχε ο Τζίμας στο 16′. Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μισό του αγώνα αλλά δεν κατάφερε να πάρει το πλεονέκτημα.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με λάθος της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα, δίνοντας την ευκαιρία στον Αστέρα να κάνει το 2-0 με τον Αλμπάνη στο 46ο λεπτό. Προσπαθώντας να αντιδράσει ο ΠΑΣ έβλεπε τις προσπάθειες του να καταλήγουν για λίγο άουτ ή στα δοκάρια του αντιπάλου. Η κακοδαιμονία συνεχίστηκε μετά από πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Καραμποΐκης στο 73′, με τον Τσιφτσή να το αποκρούει και τον ΠΑΣ να φεύγει με το τελικό 2-0 από την Τρίπολη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Μάριος

Ενδεκάδα: ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΗΣ, KAJA, ΤΑΤΣΗΣ (75′ ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ), ΓΩΓΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΤΣΟΥΝΗΣ, ΜΠΟΥΜΠΑΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ (70′ ΠΑΠΠΑΣ), ΚΑΡΑΜΠΟΪΚΗΣ, ΛΙΑΠΠΗΣ (88′ ΓΙΩΤΑΚΗΣ), NAUMETS

Αναπληρωματικοί: ΝΑΝΟΣ, ΜΕΛΙΓΓΙΩΤΗΣ, ΤΖΩΡΤΖΗΣ, ΠΑΤΣΙΟΥΡΑΣ, ΓΙΩΤΑΚΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ενδεκάδα: ΤΣΙΦΤΣΗΣ, ΚΑΡΔΑΡΗΣ, KUMANTEY, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΝΟΥΣΑΙ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ALAGBE, ALI BABA, ΤΖΙΜΑΣ, ΑΛΜΠΑΝΗΣ

Αναπληρωματικοί: ΜΠΛΑΤΣΟΣ, ΜΙΧΕΛΗΣ, ΖΟΡΜΠΑΣ, ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΣΚΟΤΙΡΗΣ