«Φρένο» στο καλό σερί που είχαν τα Σερβιανά έβαλε ο Κρόνος Αργυράδων, που επικράτησε με 2-0 στην έδρα του.

Αρκετά δυνατό παιχνίδι στο α’ ημίχρονο με πολλές μονομαχίες και καθόλου φάσεις, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Το μόνο αξιοσημείωτο ήταν ένα σουτ του Χάρτσια στο 15ο λεπτό.

Καλύτερο από πλευράς ποιότητας το β’ ημίχρονο και με περισσότερες φάσεις. Στο 50’ τα Σερβιανά απείλησαν πρώτα με δυνατό σουτ του Τσιαφίτσα που απέκρουσε ο Ζάχος.

Ο Κρόνος βρήκε στην πρώτη του καλή στιγμή στην επανάληψη και τον δρόμο για τα δίχτυα, όταν ο Σπαχίου πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Αρχοντάκη σε σουτ του Τάτιου και από κοντά σκόραρε.

Στο 57’ ήρθε και το 2-0, όταν ο Παπαγεωργίου σέντραρε από αριστερά και ο Χαρτσιάς με μονοκόμματο σουτ νίκησε για δεύτερη φορά τον Αρχοντάκη.

Στις καθυστερήσεις ο Μπλέτσας έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στο σκορ, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε από τον Ζάχο.

Για τα Σερβιανά χάθηκε ένα ματς που ακόμα και η ισοπαλία θα ήταν σημαντική για να διατηρηθεί κοντά στη ζώνη της παραμονής, ωστόσο η μάχη συνεχίζεται και κάθε παιχνίδι αναμένεται να είναι «τελικός».

Κρόνος Αργυράδων: Ζάχος, Κωστακιώτης, Ανυφαντής, Αχείμαστος, Πουλημένος (75′ Γκέκας), Ντατίδης, Χάρτσιας (90′ Βλάσης), Χατζηδημητρίου, Παπαστεργίου (72′ Κατσιαμήτας), Κοιλιάρας (20′ Σπάχιου), Μουζακίτης.

Σερβιανά: Αρχοντάκης, Πάσχος (80′ Μπάλας), Πάκος, Κωσταμένας (75′ Μελιγγιώτης), Βραχνός, Τσουμάνης (58′ Πολυχρόνης), Τσιαφίτσας (90′ Σγουρούδης), Μούτσιος, Μπλέτσας, Ηλίας, Διαμαντόπουλος.