Πέφτει η αυλαία για το 2018 στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ, με αγωνιστική δράση να υπάρχει σε Α’ και Β’ Ερασιτεχνική, ενώ η Γ’ Ερασιτεχνική ήδη ανανέωσε το ραντεβού της για το Σαββατοκύριακο 12-13 Ιανουαρίου του 2019.

Από τα ματς της 14ης αγωνιστικής ξεχωρίζει στο πρόγραμμα το ντέρμπι του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά με τον ΠΑΣ Κράψης, σε μια τελευταία ίσως ευκαιρία των φιλοξενούμενων να μειώσουν την απόσταση από την κορυφή, αλλά και σε μια ευκαιρία για τους γηπεδούχους να μειώσουν τους «μνηστήρες» της 1ης θέσης.

Αναβολή θα υπάρξει στο Μέτσοβο, εκεί που ο τοπικός ΠΑΣ θα υποδεχόταν την Ανατολή, αλλά το χιόνι που πέφτει έχει καλύψει τον αγωνιστικό χώρο και δεν μπορεί να διεξαχθεί παιχνίδι.

Ούτε στην Ελεούσα θα παιχτεί παιχνίδι, αφού η Μουσιωτίτσα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα κι έτσι οι «κιτρινόμαυριοι» παίρνουν άκοπα τους 3 βαθμούς.

Με την προτελευταία της βαθμολογίας ομάδα του Νησιού παίζει η Κατσικά, που θέλει τους 3 βαθμούς για να παραμείνει κοντά στην πρώτη θέση, ενώ η ΑΕΜ που έχει κάνει μια εντυπωσιακή πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές, θα υποδεχτεί στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ τον Αγροτικό Καστρίτσας.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ 3-0 α.α.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 16/12/18 17:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής, η πρωτοπόρος Αγία Μαρίνα παίζει στο γήπεδο της Λιμνοπούλας με τους Αμπελόκηπους, ενώ θεωρητικά εύκολα παιχνίδια έχουν και οι υπόλοιποι διεκδικητές της ανόδου.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΛΟΥΙΑΝ Φ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΖΙΑΚΑΣ Χ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο θα έχουμε ντέρμπι κορυφής για τη 14η αγωνιστική, με την πρωτοπόρο Κοσμηρά να υποδέχεται τη 2η της βαθμολογίας Κόντσικα.

Ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι Χαροκοπίου – Ολυμπιακού Βοτανικού, με τους φιλοξενούμενους να «καίγονται» για τους 3 βαθμούς.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/12/18 17:15 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 16/12/18 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 16/12/18 17:15 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.