Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε πάνω από 2 ώρες, ο Α.Σ. Γιάννενα ολοκλήρωσε με ήττα στο τάι-μπρέικ από τον Ασκληπιό Τρικάλων, τον Α’ γύρο της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Αν και ο ΓΑΣ πήρε το πρώτο σετ σχετικά εύκολα με 25-21, στο δεύτερο ο Ασκληπιός επέστρεψε στο ματς και ισοφάρισε σε 1-1 κερδίζοντας δύσκολα με 25-27.

Στο τρίτο σετ, οι παίκτριες του κ. Τσιούπη σοβαρεύτηκαν, περιόρισαν τα λάθη και επικράτησαν πολύ εύκολα με 26-16 και μπήκαν δυνατά και στο τέταρτο σετ, όπου προηγήθηκαν με 13-9, όμως ο Ασκληπιός άρχισε από εκείνο το σημείο τη μεγάλη του αντεπίθεση, το σετ πήγε πόντο-πόντο και τελικά το κέρδισαν οι Τρικαλινές με 23-25.

Στο τάι-μπρέικ οι φιλοξενούμενες συνέχισαν με την κεκτημένη ταχύτητα του προηγούμενου σετ, πήραν ένα προβάδισμα με 8-12 και τελείωσαν το ματς και το σετ με 10-15.

Τα σετ: 25-21, 25-27, 25-16, 23-25, 10-15