Γ’ Εθνική: Νίκες για ΑΓΣΙ και ΠΑΣ Γιάννινα

0

Στο έπακρο εκμεταλλεύτηκαν το ρεπό της Δόξας Λευκάδας οι ΠΑΣ Γιάννινα και ΑΓΣΙ που προχώρησαν με νίκες στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και ανέβηκαν μαζί στη 2η θέση της βαθμολογίας, αλλά με παιχνίδι περισσότερο.

Δυσκολότερο έργο είχε ο ΑΓΣΙ που αντιμετώπιζε εκτός έδρας τον Μαντουλίδη εκτός έδρας, ωστόσο η ομάδα του κ. Τσουκανέλη έκανε ένα εξαιρετικό ματς μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και με «όπλο» τη φανταστική επίθεση, κατάφερε το -9 να το μετατρέψει στο ημίχρονο σε +9!

Από εκεί κι έπειτα το παιχνίδι πήγε στα μέτρα του ΑΓΣΙ που έφτασε σε μια άνετη επικράτηση με 71-85.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-15,  38-47, 55-63, 71-85

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Μπούγλος Παν.

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 13(1), Τάκης 15(1), Μπέλλος 5, Ρεφατλλάρι 18(6), Ψάθας 8, Καλόγηρος 8, Φόρογλου, Μαλανδρής 1, Σίμογλου 3(1).

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Ζαμπέτης 30(5), Σαχπαχίδης 6(2), Πουρνάρας 4, Xρυσής 20(1), Mάκης 8, Παπανικολάου, Θυμνιός 11(1), Φίλιος 2, Θώδης 4.

Εύκολα ο ΠΑΣ

Πολύ πιο εύκολα έφτασε στη νίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα που υποδέχτηκε στο κλειστό της Λιμνοπούλας την Καλαμπάκα. Η ομάδα του κ. Κωστόπουλου νίκησε με 81-44, βρίσκοντας αντίσταση μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 42-20, 60-34, 81-44

ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 17, Πανάρας 3(1), Tσίρμπας, Πρέντζας 11(3), Kαραγκιολίδης 10(1), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 17, Πανταζής 9(3), Πιστιόλης 6, Γιωτάκης 8(1).

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 2, Μπαλωμένος 5(1), Σπανός, Γαϊτανίδης 5, Παουλεάνου 4, Σούλκο 3, Γκάτζιας 7, Οικονόμου, Παπακώστας 8(1), Κιουρτζίδης 10.