Το προσφυγικό ντέρμπι της Ανατολής με την Α.Ε. Μικρασιατών ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής της Α’ Ερασιτεχνικής, με την Ανατολή να θέλει να κάνει ένα ακόμα βήμα προς τον τίτλο και την άνοδο στη Γ’ Εθνική, ενώ για τους Μικρασιάτες το ματς προσφέρεται περισσότερο ως πρόβα τζενεράλε εν όψει του τελικού του κυπέλλου ΕΠΣΗΠ την προσεχή Τετάρτη στο Εθνικό Στάδιο.

Τις όποιες ελπίδες υπάρχουν για άνοδο θα προσπαθήσουν να εξαντλήσουν ο Αγροτικός Αστέρας που δίνει ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με την Προοδευτική Περάματος, καθώς επίσης και η Θύελλα Ελεούσας που αντιμετωπίζει τον πάντα επικίνδυνο ΠΑΣ Κράψης.

Στο μεταξύ, συνεχίζεται και η μάχη της παραμονής, αφού μόνο τα Πράμαντα και η Μουσιωτίτσα, η οποία αποχώρησε, έχουν μείνει πολύ πίσω και οι υπόλοιπες ομάδες παλεύουν να βρεθούν στα πλέι-άουτ ή να σωθούν απευθείας. Σ’ ένα απ’ αυτά τα ντέρμπι, η Πίνδος Κόνιτσας υποδέχεται το Μέτσοβο.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ 0-3 α.α.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 16/03/19 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 16/03/19 16:15 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 17/03/19 15:15 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΙΚΑΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική, το μεγάλο ντέρμπι του Α’ Ομίλου γίνεται στην Κρύα, εκεί που ο τοπικός ΠΑΟ υποδέχεται το Ροδοτόπι, σ’ ένα σημαντικό ματς για το καλύτερο πλασάρισμα στα πλέι-οφ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. EPIRUS SPORT Σάββατο 16/03/19 18:30 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/03/19 13:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.

 

Στον Β’ Όμιλο το σημαντικότερο ματς της 22ης αγωνιστικής είναι αυτό μεταξύ της πρωτοπόρου Κοσμηράς και του 3ου Δροσοχωρίου, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν την έκπληξη για να παραμείνουν στην 3η θέση της βαθμολογίας και να έχουν κι εκείνοι μία καλύτερη θέση εν όψει πλέι-οφ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 16/03/19 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική ο Α’ Όμιλος δεν έχει κάποιο μεγάλο ντέρμπι και το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στη μάχη της 3ης θέσης με Ζίτσα και Ατρόμητο να βρίσκονται σε απόσταση 2 βαθμών μεταξύ τους και να θέλουν τις νίκες για μία ακόμα αγωνιστική.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/03/19 18:15 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/03/19 11:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 17/03/19 13:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/03/19 13:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 17/03/19 13:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΗΛΙΑ Ε., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι της πρωτοπόρου Χρυσοβίτσας με τον 3ο της βαθμολογίας Πύρρο Μπιζανίου, με την Ηλιόκαλη να καιροφυλακτεί ώστε να «πατήσει» στην 3η θέση σε περίπτωσης νίκης της επί της Α.Ε. Γιάννενα και ήττας του Μπιζανίου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 16/03/19 16:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/03/19 16:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 17/03/19 13:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 17/03/19 13:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 17/03/19 16:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ