Στην Κόνιτσα η Ανατολή -Μάχες για την παραμονή σε Α’ και Β’ Ερασιτεχνική

0

Τον χρόνο αντίστροφα μετράει η Ανατολή για να βρεθεί στη Γ’ Εθνική κατηγορία και να αλλάξει επίπεδο μετά από 9 χρόνια στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΗΠ (σ.σ. είχε υποβιβαστεί τη σεζόν 2009-2010 από τη Δ’ Εθνική). Το επόμενο βήμα που θα φέρει την ομάδα του Ανέστη Ζώη πιο κοντά στον στόχο της, θα πρέπει να γίνει στην Κόνιτσα, όπου φιλοξενείται από την τοπική Πίνδο. Με διπλό βαθμολογικό ενδιαφέρον το παιχνίδι, αφού η μεν Ανατολή θέλει να διατηρηθεί στην κορυφή και το +6 ή να το αυξήσει, η δε Κόνιτσα θέλει να αποφύγει τα πλέι-άουτ ή έστω να ξεκινήσει με τους 2 βαθμούς.

Ανάλογης σημασίας είναι και το παιχνίδι του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά με τον Αετό Νήσου. Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να εξαντλήσουν τις πιθανότητες να εκμεταλλευτούν «στραβοπατήματα» της Ανατολής και θέλουν μόνο νίκες ως το φινάλε, ενώ το Νησί ψάχνει βαθμούς που θα του δώσουν την 11η θέση για να ξεκινήσει με πλεονέκτημα τα πλέι-άουτ.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ 0-3 α.α.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 31/03/19 14:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΙΚΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής η μάχη επικεντρώνεται κυρίως στη μάχη της 3ης θέσης που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου. Πωγωνάτος, Ροδοτόπι και Βουνοπλαγιά δίνουν τη μάχη με αντιπάλους που βρίσκονται σε χαμηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 30/03/19 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΚΡΥΑΣ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ EPIRUS SPORT Σάββατο 30/03/19 16:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ κατηγορίας, οι ομάδες που διεκδικούν την άνοδο δεν δίνουν κάποιο ντέρμπι, αφού κι εδώ όλες αγωνίζονται με ομάδες αρκετά χαμηλότερα στη βαθμολογία. Ωστόσο υπάρχει ένα σπουδαίο ματς στη μάχη της παραμονής, αυτό ανάμεσα σε Δαφνούλα και Λούρο, με τη γηπεδούχο ομάδα να θέλει μόνο νίκη για να περάσει πάνω από το όριο του υποβιβασμού.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 24η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 30/03/19 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 31/03/19 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 31/03/19 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ Α., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 31/03/19 18:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο, Νεοχωρόπουλο και Πεντέλη έχουν ήδη εξασφαλίσει την άνοδο και κρίνεται πλέον μεταξύ Ατρομήτου και Ζίτσας η 3η προνομιούχος θέση. Ο Ατρόμητος δίνει ένα πολύ δύσκολο ματς με την Πεντέλη, ενώ πιο εύκολο θα είναι το ματς της Ζίτσας με τη Ρίζα και ενδεχομένως να έχουμε νέα δεδομένα για την 3η θέση. Ακολουθούν, πάντως, παιχνίδι της Ζίτσας με την Πεντέλη, αλλά και του Ατρομήτου με το Νεοχωρόπουλο, οπότε η μάχη θα είναι αμφίρροπη μέχρι τέλους.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 30/03/19 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 30/03/19 17:15 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΗΛΙΑ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 31/03/19 11:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 31/03/19 13:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Στον Β’ Όμιλο, Χρυσοβίτσα και Συρράκο επίσης εξασφάλισαν την άνοδο και μένει να ξεκαθαρίσει κι εδώ η 3η θέση ανάμεσα σε Μπιζάνι και Ηλιόκαλη, που θα έχουν εύκολα ματς, με το Μπιζάνι να παίζει εκτός έδρας με την Α.Ε. Γιάννενα, ενώ η Ηλιόκαλη υποδέχεται το Επισκοπικό.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 20η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 30/03/19 19:30 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΜΟΥΖΑΚΑΙΩΝ Κυριακή 31/03/19 13:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 31/03/19 17:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 31/03/19 17:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΡΑΠΤΗΣ Ι.
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 31/03/19 20:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.

Ρεπό: Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ

 

Σχόλια

Comments are closed.