Εμβόλιμη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Ερασιτεχνική

0

Πλήρης αγωνιστική δράση υπάρχει σήμερα σε Α’ και Β’ ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣΗΠ. Η πρωτοπόρος Ανατολή, πάντως, θα πάρει τους βαθμούς χωρίς αγώνα, αφού στο πρόγραμμά της είχε να αντιμετωπίσει τη Μουσιωτίτσα που έχει αποχωρήσει.

Έτσι το ενδιαφέρον στρέφεται κυρίως στη μάχη της ουράς, όπου η Ζωοδόχος δίνει τη μάχη να προλάβει τα πλέι-άουτ και αντιμετωπίζει εκτός έδρας τους Μικρασιάτες.

Οι ομάδες που ήδη είναι στις θέσεις των πλέι-άουτ θα έχουν δύσκολα παιχνίδια. Η Πίνδος Κόνιτσας υποδέχεται τη Θύελλα Κατσικά, το Κουτσελιό υποδέχεται το Πέραμα και ο Αετός Νήσου παίζει εκτός έδρας με τους Χουλιαράδες.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ 3-0 α.α.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Τετάρτη 03/04/19 16:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΙΚΑΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Χ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Τετάρτη 03/04/19 17:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής, η Αγία Μαρίνα έχει εδραιωθεί στην 1η θέση και αναμένεται να διατηρήσει τη διαφορά των 6 πόντων ή και να την αυξήσει, αφού αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ουραγό ΑΠΟΕΛ. Εύκολα ματς έχουν και οι ομάδες που διεκδικούν τα πλέι-οφ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΛΙΑΡΟΣ Π.
ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο η πρωτοπόρος Κοσμηρά αντιμετωπίζει κι αυτή την ουραγό ομάδα της κατηγορίας, την Πλατανιά. Η τριάδα των πλέι-οφ ενδέχεται και να «κλειδώσει» από σήμερα στο σημαντικό ντέρμπι  Ασβεστοχωρίου-Ολυμπιακού Βοτανικού, αν βέβαια νικητές είναι οι φιλοξενούμενοι ή έστω αποσπάσουν ισοπαλία. Αντιθέτως το Ασβεστοχώρι παίζει τα «ρέστα» του για να προλάβει τα πλέι-οφ, αφού έχει απόσταση 5 βαθμών από Κόντσικα και Δροσοχώρι και 6 από τον Βοτανικό.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 25η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ Π.Ε.Α.Κ.Ι. Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Τετάρτη 03/04/19 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Τετάρτη 03/04/19 19:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ EPIRUS SPORT Τετάρτη 03/04/19 21:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.

Σχόλια

Comments are closed.