Αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο είναι η Ανατολή μετά και την εμβόλιμη αγωνιστική της Τετάρτης που την έφερε να μεγαλώνει τη διαφορά στο +8 από τον Αγροτικό Αστέρα, δύο αγωνιστικές πριν το μεταξύ τους ντέρμπι.

Η ομάδα του Ανέστη Ζώη αγωνίζεται εκτός έδρας με την Προοδευτική Περάματος αυτήν την αγωνιστική, σ’ ένα από τα δύο θεωρητικά δυσκολότερα ματς που έχει σ’ αυτές τις τελευταίες πέντε «στροφές» της σεζόν.

Με την κατάσταση στην κορυφή να έχει δρομολογηθεί, το ενδιαφέρον στην Α’ κατηγορία παραμένει κυρίως στις θέσεις των play-out, με την Κόνιτσα, το Κουτσελιό και το Νησί να αναζητούν την έκπληξη και αυτήν την αγωνιστική.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 26η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ 0-3 α.α.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/04/19 14:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 07/04/19 14:30 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΣΤΕΦΑΝΟΥ Σ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΙΩΤΗΣ Κ.

 

Στη Β’ ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο ξεχωρίζει από το πρόγραμμα το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Αγία Μαρίνα και Σταυράκι, με τους φιλοξενούμενους να είναι εκείνοι που «καίγονται» περισσότερους για τους βαθμούς, ώστε να μην επιτρέψουν στην Κρύα, που θα έχει εύκολο έργο με τον ουραγό ΑΠΟΕΛ, να πλησιάσει ή να προσπεράσει.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 26η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 07/04/19 14:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΚΡΥΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.

 

Στον Β’ Όμιλο η πρωτοπόρος Κοσμηρά έχει κλείσει ήδη θέση για την Α’ ερασιτεχνική, καθώς δεν μπορεί να καλυφθεί η διαφορά 10 βαθμών από την Κόντσικα. Έτσι η μάχη εστιάζεται στα play-offs και την παραμονή.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 26η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 06/04/19 17:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΝΤΑΡΑΣ Β., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 06/04/19 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Σάββατο 06/04/19 17:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και στον Α’ Όμιλο, η Πεντέλη υποδέχεται τη Ζίτσα και αν οι φιλοξενούμενοι δεν νικήσουν και ο Ατρόμητος πάρει έστω ισοπαλία από τα Καμποχώρια, τότε οριστικά την 3η θέση της ανόδου θα καταλάβει ο Ατρόμητος 95.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 07/04/19 12:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΓΚΑΝΙΑΤΣΙΟΥ Ε., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΚΙΤΣΟΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Λ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής υπάρχει το πολύ σπουδαίο ντέρμπι Μπιζανίου – Ηλιόκαλης, με τις δύο ομάδες να δίνουν τη μάχη της 3ης θέσης. Η Ηλιόκαλη θέλει οπωσδήποτε νίκη και ει δυνατόν με 2 γκολ διαφορά, για να καλύψει την ήττα 2-3 του Α’ γύρου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ EPIRUS SPORT Σάββατο 06/04/19 17:00 ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΠΥΡΡΟΣ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 06/04/19 19:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 06/04/19 19:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 07/04/19 17:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 07/04/19 17:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.

Ρεπό: ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ