«Στέψη» ή αναμονή για την Ανατολή; -Φινάλε στη Γ’ Ερασιτεχνική

0

Ντέρμπι κορυφής θα έχουμε στην 27η αγωνιστική της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, ωστόσο όχι με τη σπουδαιότητα που εμπεριέχει συνήθως ένα τέτοιο ντέρμπι, αφού η διαφορά 8 βαθμών που χωρίζει Ανατολή και Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά δεν καλύπτεται σε μόλις 4 αγωνιστικές. Έτσι το ενδιαφέρον στο ντέρμπι αυτό έχει να κάνει κυρίως με το αν η Ανατολή θα προσθέσει άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της, η οποία θα τη στέψει πρωταθλήτρια από τώρα ή αν θα χρειαστεί να περιμένει μία ακόμα εβδομάδα.

Σπουδαία παιχνίδια θα έχουμε στην ουρά της βαθμολογίας, εκεί που οι ομάδες παλεύουν για τα πλέι-άουτ και ενδεχομένως να έχουμε ένα ξεκαθάρισμα ή να δούμε να περιπλέκονται ακόμα περισσότερα τα πράγματα. Η 11η Πίνδος Κόνιτσας των 25 βαθμών υποδέχεται τη 14η Ζωοδόχο των 18 βαθμών, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν ένα από τα τελευταία τους χαρτιά να αποφύγουν τον απευθείας υποβιβασμό.

Ματς ίδιου ενδιαφέροντος και αυτό ανάμεσα στο 13ο Κουτσελιό των 23 βαθμών με τον 12ο Αετό Νήσου των 25 βαθμών. Το Κουτσελιό σε περίπτωση νίκης δικής του και ήττας της Ζωοδόχου, ουσιαστικά «κλειδώνει» τη συμμετοχή στα πλέι-άουτ.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ 0-3 α.α.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 13/04/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Κυριακή 14/04/19 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής απομένει να ξεκαθαρίσει ποιος από τους Πωγωνάτο και Ροδοτόπι θα πάει στα πλέι-οφ ανόδου, αλλά και ποιος θα ακολουθήσει Περίβλεπτο και ΑΠΟΕΛ στον υποβιβασμό.

Για τη μάχη των πλέι-οφ, ο Πωγωνάτος αντιμετωπίζει εκτός έδρας την πρωτοπόρο Αγία Μαρίνα, με το Ροδοτόπι να προσδοκά σε ήττα του Πωγωνάτου και δική του νίκη επί του ουραγού ΑΠΟΕΛ, ώστε να ανέβει εκείνο στην 4η θέση που οδηγεί σε πλέι-οφ.

Για την αποφυγή του υποβιβασμού θα έχουμε το σημαντικό ντέρμπι Αμφιθέας (25β.)-Πρωτόπαππα (24β).

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΨΙΣΤΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΙΤΣΟΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.ΛΑΨΙΣΤΑΣ 2006 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 13/04/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο η μάχη για την 4η θέση καλά κρατεί. Ο 3ος Ολυμπιακός Βοτανικού έχει δύσκολο έργο, καθώς υποδέχεται τη 2η της βαθμολογίας Κόντσικα, ενώ δύσκολο ματς έχει και το 5ο Ασβεστοχώρι που υποδέχεται την πρωτοπόρο Κοσμηρά.

Στην ουρά, Ανήλιο (23β.), Δαφνούλα (21β.) και Λογγάδες (21β.) συνεχίζουν να δίνουν τη μάχη της παραμονής, με μόνο μία από τις τρεις να χαμογελάει.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 27η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/04/19 12:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΗΛΙΑ Ε.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΑΕΤΟΣ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΛΙΑΡΟΣ Π.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 14/04/19 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 14/04/19 16:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.

 

Τίτλοι τέλους πέφτουν στη Γ’ Ερασιτεχνική, με την τελευταία αγωνιστική να μην έχει αφήσει κάποιες εκκρεμότητες. Την άνοδο από τον Α’ Όμιλο πήραν Νεοχωρόπουλο ως πρωταθλητής, Πεντέλη και Ατρόμητος ’95. Τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής του Β’ Ομίλου δεν θα διεξαχθούν αυτήν την εβδομάδα.

Να σημειωθεί ότι με απόφαση της Ε.Δ. και του Σ.Δ.ΗΠ. σε συνεργασία με την Ε.Π.Σ.ΗΠΕΙΡΟΥ οι Διαιτητές θα αγωνιστούν χωρίς αποζημίωση στους αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ήτοι στις 13-14/4/2019 καθώς και στις 20-21/4/2019, όπως είχε γίνει και στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου.

Το γηπεδούχο Σωματείο θα καταβάλλει μόνο τα έξοδα μετακίνησης των Διαιτητών.

Γ’ Ερασιτεχνική Α’ Όμιλος, 22η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 13/04/19 17:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 95 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 13/04/19 17:15 ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ Π., ΤΑΣΙΟΥΛΑ Ο.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 14/04/19 13:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 14/04/19 13:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 14/04/19 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΩΤΣΗΣ Ι., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 14/04/19 19:30 ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΣΙΣΚΑΣ Π.

Σχόλια

Comments are closed.