Τις συγκινήσεις για το δεύτερο ημίχρονο άφησαν οι ομάδες Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα και του Άρη στο ματς της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ17 της Super League. Το τελικό 1-1 θα μπορούσε να θεωρηθεί δίκαιο έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, αλλά και νικητής να έβγαινε από το παιχνίδι, πάλι δίκαιο θα ήταν, αφού χάθηκαν απίστευτες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τόσο καλό θέαμα. Ήταν κυρίως παιχνίδι κέντρου με πολλές μονομαχίες, αλλά κατά διαστήματα έβγαιναν φάσεις που ξεκινούσαν από κόρνερ ή φάουλ. Στο 31’ ο Κύρκος έχασε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, αλλά στο 36’ ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με τον Δημητρέλο να βάζει ένα από τα γκολ της χρονιάς! Σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Άρη, ο Καφεντζής σήκωσε την μπάλα με το γόνατο στο ημικύκλιο της περιοχής και ο Δημητρέλος με εντυπωσιακό βολ πλανέ έστειλε την μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Κυριαζή!

Στην επανάληψη αρχικά το σκηνικό δεν άλλαξε εντυπωσιακά, αλλά μετά το 20λεπτο ο Άρης άρχισε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα κι ενώ πιο πριν ο ΠΑΣ είχε χάσει μία ακόμα καλή ευκαιρία με τον Δημητρέλο, ενώ ζήτησε κι ένα πέναλτι που ήταν καθαρή ανατροπή του Φερεντίνου.

Από το 69’ και μετά ο ΠΑΣ βρίσκεται πλέον μονίμως στην περιοχή του και πιέζεται ασφυκτικά με τον Άρη να χάνει σωρεία ευκαιριών, ενώ είχε και δύο δοκάρια με τον Γραμματικόπουλο. Τελικά η πίεση απέδωσε στο 89’ με τον Τσαπακίδη να εκτελεί απευθείας κόρνερ και να στέλνει την μπάλα στο απέναντι «παραθυράκι»!

Το ματς δεν τελείωσε εκεί, αλλά επεφύλαξε κι άλλες συγκινήσεις, αφού στο 93’ ο Παπαστράτος του ΠΑΣ βρέθηκε ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα και στην αμέσως επόμενη φάση ο Άρης έχασε κι αυτός μεγάλη ευκαιρία με τον Βολονάκη να σουτάρει από κοντά, αλλά ο Καραμάνης απέκρουσε εντυπωσιακά!