Δύο στα δύο εκτός έδρας για την ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, που μετά το Αλκαζάρ «άλωσε» και το Emileon πετυχαίνοντας τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 2-1! Η ομάδα του Χρήστου Αγγέλη ήταν καλύτερη από τον αντίπαλό της, προηγήθηκε σ’ ένα κομβικό σημείο του αγώνα, στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου, με κοντινό πλασέ του Δημητρέλλου και δεν απογοητεύτηκε όταν ισοφαρίστηκε στο 58’ από τον Τρομπούκη και με υπομονή βρήκε κι ένα δεύτερο γκολ στο 71’ με τον Λάμα, ο οποίος έγραψε το τελικό 1-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Βασίλας, Παπαχρήστος (46΄ Αναστασόπουλος), Λαζαρίδης (82΄ Μπαρμπαγιάννης), Ζαβέρδας (72΄ Νικολάου), Σοροβός, Δήμος, Κρανιώτης (46΄ Ταράσης), Παπανικόπουλος, Ντάβανος, Τρομπούκης (64΄ λ.τ. Βλαχόπουλος).

ΠΑΣ Γιάννινα: Δασκαλάκης, Μάκης, Περβανάς, Σταύρου (63’ Φερεντίνος), Ντούκας, Παππάς, Λάμα (85’ Τασιούλας), Καφεντζής, Δημητρέλλος (85’ Τσέλιος), Κύρκος (46’ Τσιούτσιος), Ζώνιος (79’ Παπαστράτος)