Στο φουλ εισέρχεται η δράση στα ερασιτεχνικά της ΕΠΣΗΠ, καθώς από αυτό το Σαββατοκύριακο ξεκινάει και το πρωτάθλημα της Γ’ Ερασιτεχνικής με τη συμμετοχή 18 ομάδων, από 9 σε κάθε όμιλο.

Βέβαια το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην Α’ Ερασιτεχνική, εκεί που στην πρεμιέρα είχαμε 6 ομάδες να ξεκινούν με νίκη, επομένως θα προσπαθήσουν να τις διπλασιάσουν και σιγά-σιγά να μπουν σε πορεία πρωταθλητισμού.

Τα ντέρμπι που κυριαρχούν στο πρόγραμμα είναι στο “Στ. Τσανακτσής” Χουλιαράδες-Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά και στον Κατσικά το Θύελλα Κατσικά-Προοδευτική Περάματος.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 2η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΝΗΣΟΥ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΓΟΡΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΝΤΟΝΤΗΣ Θ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Τα ματς της 2ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν στη Β’ ερασιτεχνική, όπου στον Α’ Όμιλο είχαμε ομάδες, όπως ο Πωγωνάτος, η Ζωοδόχος και το Κάστρο που μπήκαν δυναμικά βάζοντας 7 γκολ ο πρώτος και από 5 οι άλλοι δύο. Αναμένεται ασφαλώς με ενδιαφέρον η συνέχεια.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 2η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 28/09/19 19:15 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΝΙΚΑΣ Χ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας είχαμε μόνο μία ισοπαλία στην πρεμιέρα, αλλά και πολλά γκολ. Αναλυτικά το πρόγραμμα στον Β’ Όμιλο.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 2η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 29/09/19 13:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

 

Τέλος, πρεμιέρα θα κάνει η Γ’ Ερασιτεχνική. Στον Α’ Όμιλο η προσοχή στρέφεται στην επιστροφή του Βελισσαρίου στα δρώμενα του ερασιτεχνικού.

Γ’ Ερασιτεχνική , Α’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 28/09/19 17:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 29/09/19 14:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 29/09/19 17:00 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΛΙΑΡΟΣ Π.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 29/09/19 19:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε., ΔΟΣΗΣ Λ.

Ρεπό: Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ

Στον Β’ Όμιλο το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Γ’ Ερασιτεχνική , Β’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 28/09/19 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 29/09/19 11:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 29/09/19 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Δευτέρα 30/09/19 19:00

Ρεπό: Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ