Με γκολ του Βασίλη Αλεξίου στο 47′ ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά πέτυχε την 3η του νίκησε σε ισάριθμες αναμετρήσεις στη Hall Of Brands Α’ ερασιτεχνική και παραμένει εντός στόχου. Η ομάδα του Παρακάλαμου δυσκολεύτηκε απέναντι στη μαχητική Πίνδο Κόνιτσας. Κομβική φάση του ματς η μη αποβολή του τερματοφύλακα της Κόνιτσας που απέκρουσε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής.

Σε συνδυασμό με τη χθεσινή νίκη της Καστρίτσας επί της Κόντσικας, πλέον έχουμε μόνο δύο ομάδες που μοιράζονται την 1η θέση, με Κοσμηρά και Κατσικά να ακολουθούν από κοντά με 7 βαθμούς.

Στον Α’ Όμιλο της Β’ κατηγορίας, μόνο ο Πωγωνάτος έχει 3 νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ είναι και η μοναδική αήττητη ομάδα!

Στον Β’ Όμιλο, Βοτανικός και ΠΑΣ Πηγών Λούρου οδηγούν την κούρσα με 3 νίκες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Hall of brands Ε.Π.Σ.ΗΠ. Α Κατηγορια 2019-20
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
1. ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ 1-8
2. Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ 1-4
3. ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ 1-5
4. Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ 0-1
5. Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ 0-3
6. ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 1-0
7. ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ 0-3
8. Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ 4-2
MAISON Ε.Π.ΣΗΠ. Β Κατηγορια Α Ομιλος 2019-20
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
9. Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ 2-0
10. ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ 3-0
11. Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 0-8
12. Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ 1-2
13. Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ 3-1
14. ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ 6-1
15. Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ 4-1
16. Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ 0-2
MAISON Ε.Π.ΣΗΠ. Β Κατηγορια Β Ομιλος 2019-20
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
17. ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ 5-0
18. ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ 3-0
19. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ 6-1
20. ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ 0-2
21. ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ 0-4
22. Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ 1-1
23. Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ 2-1
24. Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ 1-2
Γ Κατηγορια Α Ομιλος 2019-20
(2η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
25. Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1-2
26. Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ 3-0
27. Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ 1-1
28. Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ 4-1
Γ Κατηγορια Β Ομιλος 2019-20
(2η αγωνιστική)
Αγώνας Αποτέλεσμα
29. ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ 0-7
30. Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ 1-4
31. ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ 1-8

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ