«Ζεσταίνεται» σιγά-σιγά το πρωτάθλημα της Hall Of Brands Α’ Ερασιτεχνικής, το οποίο φτάνει στην 4η αγωνιστική του, με μία έκπληξη να έχει ήδη αρχίσει να σχολιάζεται κι αυτή είναι η ομάδα του Αγροτικού Καστρίτσας που δείχνει να έχει φτιάξει ένα αξιόμαχο σύνολο. Μαζί με τον Αγροτικό Αστέρα, που από πέρυσι έχει θέσει τα θεμέλια για να «χτυπήσει» την άνοδο, αναμένεται να υπάρχει ιδιαίτερος ανταγωνισμός για την άνοδο, μαζί ενδεχομένως και με 1-2 ομάδες που θα ξεχωρίσουν στη συνέχεια.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, η Καστρίτσα υποδέχεται την Προοδευτική Περάματος, που με τη σειρά της δεν έχει κάνει καλό ξεκίνημα και έχει βρεθεί στη 12η θέση με μόλις 1 βαθμό.

Ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά συνεχίζει τις υποχρεώσεις του με ντέρμπι, το οποίο θα δώσει εκτός έδρας με την Κοσμηρά που κι αυτή συγκαταλέγεται ως τώρα στις ευχάριστες εκπλήξεις, καθώς φιγουράρει στην 3η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΝΕΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/10/19 17:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΝΤΟΝΤΗΣ Θ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΠΑΝΟΣ Σ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής από πολύ νωρίς ξεχώρισε το πρώτο φαβορί για άνοδο. Ο Πωγωνάτος ήδη βρίσκεται στο +3 από εφτά ομάδες που ακολουθούν στη 2η θέση με 6 βαθμούς. Μία απ’ αυτές είναι και το Ροδοτόπι που θα το αντιμετωπίσει στο γήπεδο Δελβινακίου.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 12/10/19 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Θ., ΚΑΤΣΙΟΣ Α., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/10/19 17:15 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Στον Β’ Όμιλο της Maison Β’ Ερασιτεχνικής, από τα πιο ενδιαφέροντα ματς της αγωνιστικής είναι εκείνο μεταξύ των Πραμάντων και του Ολυμπιακού Βοτανικού, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί τους σε μια δύσκολη έδρα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 12/10/19 16:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/10/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 13/10/19 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο το Βελισσάριο υποδέχεται τον Απείθαρχο με στόχο να κάνει το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα, ενώ τον ίδιο στόχο έχει και ο ΠΑΟ Κόνιτσας που αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Α.Ε. Ρίζας.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 12/10/19 16:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Π.Ο.Ε.Λ. – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/10/19 19:30 ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 13/10/19 12:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 13/10/19 16:30 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ., ΠΕΤΡΟΥ Α.

Ρεπό: Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής η Α.Ε. Γιάννενα θα πάρει χωρίς αγώνα τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι στους Μουζακαίους και η συγκάτοικός της στην κορυφή Δαφνούλα,  θα υποδεχτεί στο βοηθητικό γήπεδο του Κατσικά τον Αετό Περιστερίου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 12/10/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 13/10/19 12:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 13/10/19 19:30 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ