Κανονικά θα υπάρχει αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο στα γήπεδα του ερασιτεχνικού, παρά το εορταστικό τριήμερο, με εξαίρεση όμως  της Γ’ Ερασιτεχνική που ούτως ή άλλως είναι ένα πρωτάθλημα μόλις 18 αγωνιστικών.

Η Α’ Ερασιτεχνική δεν προϊδεάζει για «συγκινήσεις» και σασπένς, αφού οι ομάδες που προπορεύονται στον βαθμολογικό πίνακα δεν έχουν να δώσουν κάποιο πολύ δύσκολο ντέρμπι.

Ο πρωτοπόρος Αγροτικός Καστρίτσας υποδέχεται την Κυριακή στις 15:00 στο γήπεδο Καστρίτσας τον Αετό Νήσου και θέλει να συνεχίσει την «ξέφρενη» πορεία που έχει χαράξει φέτος, κάνοντας το 6 στα 6.

Δυνατά στη μάχη της ανόδου παραμένουν Κατσικά και Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που βρίσκονται στο -2 από την 1η θέση. Πιο δύσκολο αναμένεται το έργο της Θύελλας που παίζει εκτός έδρας με την Πίνδο Κόνιτσας, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας έχει πιο εύκολο ματς, καθώς αντιμετωπίζει τον ουραγό Θρίαμβο Σερβιανών που μαζί με την Κρύα βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.

 

Στη Β’ ερασιτεχνική το πρωτάθλημα του Α’ Ομίλου περιλαμβάνει ένα πολύ ενδιαφέρον ντέρμπι κορυφής, με δύο από τις τέσσερις ομάδες που ισοβαθμούν στην 1η θέση να παίζουν μεταξύ τους. Πρόκειται για Νεοχωρόπουλο και Πωγωνάτο που θα παλέψουν να παραμείνουν ψηλά στη βαθμολογία.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΤΑΣΗΣ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Θ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 26/10/19 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 26/10/19 17:15 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΠΑΝΟΣ Σ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε., ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ Ε.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.

 

Στον Β’ Όμιλο από τα σημαντικότερα ματς της αγωνιστικής που έρχεται είναι αυτό μεταξύ Ραφταναίων και ΠΑΣ Πηγών Λούρου. Για τους Ραφταναίους είναι ευκαιρία να μπουν «σφήνα» στη μάχη της ανόδου, ενώ ο Λούρος θέλει να εδραιωθεί στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας και να αρχίσει να ξεκαθαρίζει το τοπίο με τις ομάδες που θα παλέψει γι’ αυτήν.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 26/10/19 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 26/10/19 16:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 26/10/19 16:00 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 27/10/19 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.

 

Τέλος, στη Γ’ Ερασιτεχνική το πρωτάθλημα διακόπτεται λόγω εορταστικού τριημέρου.