Δύο κλάσεις ανώτερη ήταν η Κ15 του ΠΑΣ Γιάννινα σε σύγκριση με την αντίστοιχη της ΑΕΛ και έφτασε στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Super League, με το 1-0 να αδικεί τη συνολική εικόνα της ομάδας του Μιχάλη Μπόλου, που μπορούσε να φτάσει σε πολύ μεγαλύτερο σκορ.

Σε καλή ημέρα οι Γιαννιώτες δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες στο ματς τόσο στο α’ όσο και στο β’ ημίχρονο, με το γκολ της νίκης να έρχεται τελικά στην εκπνοή του αγώνα (79′) από τον Σάλο.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε και δοκάρι με τον Κύργιο στο 20 λεπτό, αλλά και κρεσέντο χαμένων ευκαιριών αρκετές φορές με τον Σάλο και κάποιες ακόμα με τον Κύργιο και τον Τσαργκοβίστα. Δικαιολογημένο, λοιπόν, το ξέσπασμα σε πανηγυρισμούς στο γκολ του 79ου λεπτού που ξεκίνησε από την τρομερή κούρσα του Αθανασίου από δεξιά και διαγώνια μπαλιά για τον Σάλο που σκόραρε με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα!