Πολύ ενδιαφέρουσα χαρακτηρίζεται η 9η αγωνιστική της Α’ Ερασιτεχνικής, καθώς είναι πιθανό να διαμορφώσει νέα δεδομένα στη μάχη της κορυφής με τα δύο σημαντικά ντέρμπι που περιλαμβάνει. Ματς της αγωνιστικής είναι σίγουρα αυτό που θα γίνει στον Κατσικά ανάμεσα στην τοπική Θύελλα και τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά. Πολύ κρίσιμο ματς για τους γηπεδούχους που με απώλεια χάνουν κι άλλο έδαφος στη μάχη της ανόδου και πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να ανατρέψουν στη συνέχεια μια διαφορά 6-7 βαθμών, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας θέλει κι αυτός να μείνει σε απόσταση βολής από την Καστρίτσα που βρίσκεται στο +2 αυτή τη στιγμή.

Όμως και για τους πρωτοπόρους του Αγροτικού Καστρίτσας που «τρέχουν» σερί 8 στα 8 η αγωνιστική δεν προμηνύεται πολύ εύκολη, αφού η Κοσμηρά θεωρείται από τις δυνατές και μαχητικές ομάδες της κατηγορίας.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΝΗΣΟΥ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/11/19 17:15 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο η ήττα του Πωγωνάτου την προηγούμενη αγωνιστική άλλαξε τα δεδομένα στην κορυφή, στην οποία ισοβαθμούν πλέον Σταυράκι και Ροδοτόπι. Όμως η 9η αγωνιστική έρχεται να επιφυλάξει νέο ενδιαφέρον, αφού ο Πωγωνάτος θα υποδεχτεί το Σταυράκι την Κυριακή στο γήπεδο Δελβινακίου. Κερδισμένο από τη μονομαχία των άλλων δύο θέλει να βγει το Ροδοτόπι που θα υποδεχτεί την Πεντέλη.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΑΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/11/19 17:15 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.

 

Στον Β’ Όμιλο, Λούρος και Βοτανικός αναμένεται να έχουν εύκολο έργο απέναντι σε Αετορράχη και Χρυσοβίτσα αντίστοιχα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY EPIRUS SPORT Κυριακή 17/11/19 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής του Α’ Ομίλου ανάμεσα σε Βελισσάριο και Δόξα Αναργύρων, ενώ ο ΠΑΟ Κόνιτσας που έχει κάνει ήδη το ρεπό του, θα πάρει αυτήν την αγωνιστική άκοπα τους 3 βαθμούς από τον ΑΠΟΕΛ που δεν έχει κατέβει στο πρωτάθλημα.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ. 3-0 α.α.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 17/11/19 12:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 17/11/19 19:30 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: Α.Ε.ΡΙΖΑΣ

 

Στον Β’ Όμιλο η πρωτοπόρος Δαφνούλα κάνει το ρεπό της και στη μάχη της 2ης θέσης θα έχουμε μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Α.Ε. Γιάννενα και Πλατανιά.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 16/11/19 17:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 16/11/19 19:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

Ρεπό: Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ