Με συμπληρωμένο το 1/3 του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής ήρθε το σπουδαίο διπλό του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά επί του Αγροτικού Καστρίτσας την 11η αγωνιστική για να βάλει «μπουρλότο» στην κορυφή και ουσιαστικά να ξαναβάλει στην ίδια αφετηρία Καστρίτσα, Κατσικά και Αγροτικό Αστέρα.

Το Σαββατοκύριακο οι τρεις μονομάχοι για το πρωτάθλημα παίζουν σχετικά βατά παιχνίδια και λογικά δεν θα προκύψουν εκπλήξεις που θα φέρουν ανακατατάξεις.

Η πρωτοπόρος Καστρίτσα (30 βαθμοί), θέλει να ξεπεράσει γρήγορα την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα και αντιμετωπίζει στο γήπεδο της Βουνοπλαγιάς τη Θύελλα Ελεούσας, η οποία με τη σειρά της κάνει απογοητευτική πορεία φέτος και στόχος της είναι να αποφύγει τα paly-outs.

Τυπική διαδικασία αναμένεται να είναι για τη Θύελλα Κατσικά (29 βαθμοί) το ματς με τα Σερβιανά. Το μόνο ενδιαφέρον περιορίζεται στο που θα φτάσει το σκορ, αφού τα Σερβιανά κατεβαίνουν για τυπικούς μόνο λόγους στο πρωτάθλημα.

Τέλος, ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά (28 βαθμοί) έχει λίγο πιο δύσκολο έργο από τους άλλους δύο, καθώς υποδέχεται τον ΠΑΣ Κράψης που βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΝΗΣΟΥ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΜΠΟΣΙΑΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής το Ροδοτόπι με 28 βαθμούς έχει πάρει κεφάλι στη βαθμολογία και υποδέχεται το Πετσάλι που προσπαθεί να αποφύγει τον υποβιβασμό. Από εκεί και πέρα η μάχη της ανόδου δίνεται από Ζωοδόχο, Πωγωνάτο, Σταυράκι και Νεοχωρόπουλο που στοχεύουν στις νίκες στα ματς της 12ης αγωνιστικής.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική , Α’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΝΙΚΑΣ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 07/12/19 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/12/19 17:15 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας επίσης απουσιάζουν τα ντέρμπι. Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχεται το 12ο Κουτσελιό και έχει την ευκαιρία να συνεχίσει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 07/12/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 08/12/19 18:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, μετά το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας έχουμε και πάλι δράση με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής, με την οποία πέφτει η αυλαία του Α’ γύρου. Στον Α’ Όμιλο ο πρωτοπόρος ΠΑΟ Κόνιτσας παίζει εκτός έδρας με τον Απείθαρχο, ενώ ντέρμπι είναι το παιχνίδι Περιβλέπτου-Βελισσαρίου, με τους γηπεδούχους να θέλουν μόνο νίκη για να τερματίσουν στη 2η θέση με το κλείσιμο του Α’ γύρου.

Γ’ Εραστεχνική, Α’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΝΙΚΑΣ Χ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 08/12/19 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 08/12/19 19:30 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε., ΓΙΩΤΗΣ Κ.

Ρεπό: ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

Στον Β’ Όμιλο Δαφνούλα και Πλατανιά που μοιράζονται την 1η θέση πιθανότατα θα κλείσουν μαζί τον Α’ γύρο στην κορυφή, καθώς έχουν σχετικά εύκολα ματς.

Γ’ Εραστεχνική, Β’ Όμιλος, 9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/12/19 19:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε., ΠΕΤΡΟΥ Α.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 08/12/19 11:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 08/12/19 11:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 08/12/19 17:15 ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ