Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζεται η μάχη της Α’ Ερασιτεχνικής και το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής. Ο πρωτοπόρος Αγροτικός Καστρίτσας δίνει ένα σημαντικό παιχνίδι στην έδρα του κόντρα στο Μέτσοβο και φυσικά έχει ως μοναδικό στόχο τη νίκη.

Να παραμείνει σε απόσταση αναπνοής ή να εκμεταλλευτεί κάποιο στραβοπάτημα της Καστρίτσας θέλει η Θύελλα Κατσικά που δίνει ένα δύσκολο παιχνίδι εκτός έδρας με την Αγία Μαρίνα. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος και το σερί αυτό θέλουν να το συνεχίσουν συνδυάζοντάς το και με καλές εμφανίσεις.

Στις νίκες θέλει να επιστρέψει στον αγώνα με την Κόντσικα ο Αγροτικός Αστέρα Άνω Καλαμά, που μετά τη «γκέλα» με τον ΠΑΣ Κράψης βρίσκεται και πάλι σε μειονεκτική θέση για τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, αφού έμεινε 4 βαθμούς πίσω από την κορυφή και πέταξε στα «σκουπίδια» το μεγάλο διπλό στην Καστρίτσα.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 14/12/19 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 14/12/19 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής δεν υπάρχει το μεγάλο ντέρμπι για τη 13η αγωνιστική, αλλά η αναμέτρηση Νεοχωρόπουλου-Ροδοτοπίου είναι ασφαλώς σημαντική για τους φιλοξενούμενους, καθώς θέλουν μόνο νίκη για να διατηρηθούν στην 1η θέση και το +3.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 14/12/19 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 14/12/19 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/12/19 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Κυριακή 15/12/19 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΝΤΟΝΤΗΣ Θ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/12/19 17:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.

 

Στον Β’ Όμιλο, ο Ολυμπιακός Βοτανικού προελαύνει και λογικά θα έχει εύκολο έργο με την προτελευταία Μηλιά. Με το Συρράκο στο «Στ. Τσανακτσής» παίζει ο ΠΑΣ Πηγών Λούρου που κι αυτός δεν θέλει να πέσει «θύμα» έκπληξης.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 14/12/19 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 14/12/19 18:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΑΓΟΡΑΣ Κ.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 14/12/19 18:15 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 15/12/19 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Διακόπτεται το πρωτάθλημα της Γ’ ερασιτεχνικής μετά τη συμπλήρωση του Α’ γύρου. «Πρωταθλητής χειμώνα» στον Α’ Όμιλο είναι ο ΠΑΟ Κόνιτσας, ενώ στον Β’ Όμιλο Δαφνούλα και Πλατανιά μοιράζονται την 1η θέση και μάλιστα έχοντας ισοπαλία στο μεταξύ τους παιχνίδι.

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ