Ένας μήνας περίπου παρήλθε από την τελευταία φορά που οι ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές του Νομού έπαιξαν παιχνίδια πρωταθλήματος και η επανεκκίνηση αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, τόσο για την κατάσταση που θα βρεθούν οι ομάδες όσο και για το πώς θα εξελιχθεί η πολύ ενδιαφέρουσα φετινή σεζόν, όπου τρεις ομάδες διεκδικούν την άνοδο στη Γ’ Εθνική και ήδη είχαμε και την πρώτη μεγάλη ανατροπή στην κορυφή στο κλείσιμο του 2019 όπου η Θύελλα Κατσικά προσπέρασε τον Αγροτικό Καστρίτσας.

Η 14η αγωνιστική με την οποία κάνουν ποδαρικό στο 2020 οι ομάδες, περιλαμβάνει το πολύ μεγάλο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Θύελλα Κατσικά και Αγρτικό Καστρίτσας, με τους γηπεδούχους να θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο που έχουν μόνο αυτοί και να ανοίξουν κι άλλο τη διαφορά τους από τον δεύτερο της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα προσπαθήσουν να επανέλθουν άμεσα εκεί που βρίσκονταν για 12 αγωνιστικές.

Μία μέρα νωρίτερα αγωνίζεται ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που αντιμετωπίζει την Προοδευτική Περάματος στο «Γ. Πρίσκας» και θέλει να κάνει ποδαρικό με το δεξί, εκμεταλλευόμενος τυχόν ισοπαλία στο μεγάλο ντέρμπι, που θα τον φέρει κι εκείνον μία ανάσα από την 1η θέση.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΝΗΣΟΥ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 11/01/20 17:15 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.

 

Στον Α’ Όμιλο της MAISON Β’ ερασιτεχνικής το 2019 έκλεισε με τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή ανάμεσα σε Σταυράκι, Ζωοδόχο και Ροδοτόπι, ενώ στο -3 βρίσκεται ο Πωγωνάτος που κι αυτός βρίσκεται στο γκρουπ των προπορευόμενων. Η 14η αγωνιστική, πάντως, δεν περιλαμβάνει κάποιο πολύ μεγάλο ντέρμπι μεταξύ τους.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Κυριακή 12/01/20 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

 

Στον Β’ όμιλο, ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βοτανικού αναμένεται να έχει εύκολο έργο με τον Σταυραετό Συρράκου, ενώ το σπουδαιότερο ματς της αγωνιστικής είναι αυτό μεταξύ ΠΑΣ Πηγών Λούρου και Ασβεστοχωρίου σε μια σημαντική μονομαχία για τη 2η θέση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 14η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 11/01/20 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΝΙΚΑΣ Χ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 12/01/20 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 12/01/20 18:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.

 

Στη Γ’ Ερασιτεχνική συνεχίζονται οι παρατεταμένες διακοπές των ποδοσφαιριστών, καθώς μετά την ολοκλήρωση του Α’ γύρου στις 8 Δεκεμβρίου, η έναρξη του Β’ γύρου είναι προγραμματισμένη για τις 26 Ιανουαρίου.