Πρωταθλήτρια χειμώνα θα είναι και τυπικά η Θύελλα Κατσικά μετά την ολοκλήρωση της 15ης αγωνιστικής, ωστόσο τον άτυπο αυτόν τίτλο της θέλει να τον συνδυάσει και με διατήρηση ή αύξηση της απόστασης από τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά, αλλά και τον Αγροτικό Καστρίτσας που τώρα βρίσκονται στο -3 και -4 αντίστοιχα. Γι’ αυτό και μόνος στόχος της ομάδας του Πέτρου Κοντοδήμα είναι η νίκη στο γήπεδο της Λιμνοπούλας επί του αξιόμαχου ΠΑΣ Κράψης.

Ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που πέρασε πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας και διατηρεί απόσταση… βολής από την κορυφή (3 βαθμούς) θα υποδεχτεί στην έδρα του την ομάδα της Κρύας, χωρίς φυσικά να υπάρχει άλλη σκέψη, πλην του νικηφόρου αποτελέσματος.

Ο δε Αγροτικός Καστρίτσας, έχοντας υποχωρήσει κι άλλο πλέον στη βαθμολογία μετά την ήττα στο ντέρμπι κορυφής της προηγούμενης εβδομάδας από τη Θύελλα Κατσικά, θα επιχειρήσει να επιστρέψει άμεσα στις νίκες υποδεχόμενος την Αγία Μαρίνα.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΓΙΩΤΗΣ Κ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΝΤΟΝΤΗΣ Θ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής ο Α’ γύρος κλείνει με ντέρμπι κορυφής. Οι δύο πρωτοπόροι, Ζωοδόχος και Ροδοτόπι που έχουν από 34 βαθμούς, παίζουν στο γήπεδο της Ζωοδόχου την Κυριακή στις 15:00.

Πιθανή ισοπαλία στο ντέρμπι θα ευνοήσει το Σταυράκι που με τη σειρά του υποδέχεται το Κάστρο και έχει την ευκαιρία να πιάσει σε τριπλή ισοβαθμία την 1η θέση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 18/01/20 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ EPIRUS SPORT Σάββατο 18/01/20 15:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 18/01/20 17:15 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΗΛΙΑ Ε., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.

 

Με ντέρμπι κορυφής κλείνει ο Α’ γύρος και στον Β’ Όμιλο, το 2ο Ασβεστοχώρι υποδέχεται τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό Βοτανικού, σε μια ευκαιρία να προσπαθήσει να κλείσει την ψαλίδα της διαφορά από το -5 στο -2.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 18/01/20 15:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 18/01/20 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΝΙΚΑΣ Χ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 19/01/20 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ EPIRUS SPORT Κυριακή 19/01/20 18:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.

 

Από την επόμενη εβδομάδα θα επανεκκινήσει το πρωτάθλημα της Γ’ Ερασιτεχνικής

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ