Ξεκινάει απ’ αυτό το Σαββατοκύριακο ο Β’ γύρος σε όλα τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ, αφού σέντρα θα έχουμε πάλι και στη Γ’ Ερασιτεχνική που βρισκόταν σε παρατεταμένες διακοπές από τις 8 Δεκεμβρίου!

Στην Α’ κατηγορία τυπική διαδικασία θα είναι οι 3 βαθμοί για Θύελλα Κατσικά και Αγροτικό Καστρίτσας. Η πρώτη θα πάρει τη νίκη στα χαρτιά, μιας και η Κόντσικα αποχώρησε από το πρωτάθλημα την εβδομάδα που μας πέρασε, ενώ η δεύτερη θα αντιμετωπίσει τα Σερβιανά που έχουν μία τυπική παρουσία στο πρωτάθλημα. Ο απολογισμός 15 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια και τα 4 γκολ υπέρ και 93 κατά, μαρτυρά φυσικά ότι τα Σερβιανά δεν έχουν καμία πιθανότητα να διεκδικήσουν κάτι.

Έτσι στη μάχη των πρώτων θέσεων το μόνο ενδιαφέρον παιχνίδι είναι αυτό μεταξύ Αετού Νήσου και Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά, με τους φιλοξενούμενους να θέλουν μόνο νίκη.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 25/01/20 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/01/20 17:15 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής ο Β’ γύρος ξεκινάει μ’ ένα σημαντικό ντέρμπι για τη 2η θέση, αφού το Ροδοτόπι (34 βαθμοί) υποδέχεται το Σταυράκι (32 βαθμοί) και αν οι γηπεδούχοι πάρουν τη νίκη, τότε αποκτούν ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα.

Πιο εύκολο έργο για την πρωτοπόρο Ζωοδόχο που παίζει στο Πετσάλι με την τοπική Φλόγα, η οποία βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (ΧΟΡΤΟ) Σάββατο 25/01/20 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΝΤΟΝΤΗΣ Θ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 25/01/20 15:15 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΛΙΑΡΟΣ Π., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΧΑΛΚΗΣ Μ.

 

Για τον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής ο Ολυμπιακός Βοτανικού που έχει ξεφύγει στον βαθμολογικό πίνακα με 8 βαθμούς από Ασβεστοχώρι και Δροσοχώρι, θέλει να εδραιώσει την παρουσία του στην 1η θέση πετυχαίνοντας νίκη επί των Λογγάδων τους οποίους υποδέχεται σήμερα (Σάββατο) στο γήπεδο της Λιμνοπούλας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 16η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΡΚΟΥ Χ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΙΣΚΑΣ Π.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 25/01/20 15:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΜΑΡΚΟΥ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΝΕΟΣ Κ., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY EPIRUS SPORT Κυριακή 26/01/20 18:30 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΖΙΑΚΑΣ Χ.

 

Επανεκκίνηση θα έχουμε στη Γ’ Ερασιτεχνική μετά τη χειμερινή διακοπή και στον Α’ Όμιλο ο πρωτοπόρος ΠΑΟ Κόνιτσας θα υποδεχτεί την 4η της βαθμολογίας Δόξα Αναργύρων. Ρεπό θα έχει η 2η Περίβλεπτος.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 26/01/20 12:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/01/20 17:15 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο η Πλατανιά που προπορεύεται μαζί με τη Δαφνούλα θα έχει ρεπό, ενώ η Δαφνούλα θα προσπαθήσει για τη νίκη στο Ανήλιο επί της Ρόνα, ώστε να παραμείνει μόνη πρώτη στην κορυφή.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 25/01/20 19:30 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 26/01/20 15:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 26/01/20 19:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.

Ρεπό: Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ