Δεν περιλαμβάνει πολύ μεγάλα ντέρμπι η 18η αγωνιστική της Α’ Ερασιτεχνικής. Η πρωτοπόρος Θύελλα Κατσικά θα υποδεχτεί τον ΠΑΟ Κρύας, που είναι στο γκρουπ των ομάδων που παλεύουν για παραμονή, ενώ ο Αγροτικός Καστρίτσας θα πάρει χωρίς αγώνα τους 3 βαθμούς από την Κόντσικα που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Το δυσκολότερο έργο από τις ομάδες που παλεύουν για την άνοδο θα έχει ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά που θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την πάντα υπολογίσμη Πίνδο Κόνιτσας.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/02/20 17:15 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Τετάρτη 12/02/20 15:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ ερασιτεχνικής δεσπόζει στο πρόγραμμα το ντέρμπι του Νεοχωρόπουλου με το Σταυράκι, με τους γηπεδούχους να «καίγονται» για τη νίκη, ώστε να πλησιάσουν στον βαθμό το Σταυράκι στη 2η θέση. Να επωφεληθεί από τυχόν ήττα του Σταυρακίου θέλει και το Ροδοτόπι, που αντιμετωπίζει στο Τσεπέλοβο τον Πανζαγορισιακό και με νίκη θα βρεθεί κι αυτό σε απόσταση αναπνοής από τη 2η θέση.

Σχετικά εύκολο έργο αναμένεται να έχει η πρωτοπόρος Ζωοδόχος στη Βουνοπλαγιά που στοχεύει στη νίκη, ώστε να της δοθεί η ευκαιρία να ανοίξει κι άλλο την «ψαλίδα» από τη 2η ή την 3η θέση της βαθμολογίας.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 08/02/20 15:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Σάββατο 08/02/20 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΝΤΑΡΑΣ Β., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Κυριακή 09/02/20 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ.

 

Στον Β’ Όμιλο οι δύο απανωτές απώλειες βαθμών του πρωτοπόρου Ολυμπιακού Βοτανικού ουσιαστικά έφεραν επανεκκίνηση στο πρωτάθλημα, με τις βαθμολογικές διαφορές να έχουν συρρικνωθεί. Αυτήν την αγωνιστική, όμως, δύσκολα θα προκύψει τρίτη «γκέλα» για τους πρωτοπόρους, που παίζουν με τους Κραψήτες-Καππαδόκες.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 18η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Συνθετικο) Σάββατο 08/02/20 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 08/02/20 15:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ EPIRUS SPORT Κυριακή 09/02/20 15:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/02/20 17:15 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

 

Στη Γ’ ερασιτεχνική, ο πρωτοπόρος του Α’ Ομίλου, ΠΑΟ Κόνιτσας, αντιμετωπίζει την Α.Ε. Ρίζας, ενώ το Βελισσάριο παίζει στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ με τον Απείθαρχο και λογικά απώλειες των ομάδων που βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις, δύσκολα θα υπάρξουν.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/02/20 15:00 ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΛΙΑΡΟΣ Π.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 09/02/20 15:30 ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 09/02/20 19:30 ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.

Ρεπό: Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ

 

Στον Β’ Όμιλο Βοτονόσι και Μουζακαίοι έχουν αποχωρήσει από το ήδη πετσοκομμένο πρωτάθλημα και η αγωνιστική δράση περιλαμβάνει μόνο 2 ματς, αυτά μεταξύ Περιστερίου-Δαφνούλας και Πλατανιάς-Επισκοπικού. Ρεπό έχει το Βοτονόσι.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 12η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 08/02/20 18:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Κυριακή 09/02/20 12:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

Ρεπό: Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ