Σε μάχη για δύο θα συνεχίσει να εξελίσσεται η άνοδος στη Γ’ Εθνική μετά την ήττα του Αγροτικού Αστέρα Άνω Καλαμά στην Κόνιτσα που τον άφησε 8 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Θύελλα Κατσικά.  Οι δύο μονομάχοι που απέμειναν, λοιπόν, θα δώσουν εκτός έδρας αγώνες για τη 19η αγωνιστική της Α’ Ερασιτεχνικής, με τη Θύελλα Κατσικά να παίζει σε μια δύσκολη έδρα με αντίπαλο τον Αετό Νήσου, ενώ η Καστρίτσα που βρίσκεται στο -4 από την κορυφή θέλει οπωσδήποτε τη νίκη στο Πέραμα επί της πάντα υπολογίσιμης Προοδευτικής, έστω κι αν φέτος βρίσκεται πολύ χαμηλά στη βαθμολογία, προσπαθώντας να αποφύγει τα μπαράζ.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 19η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΠΑΝΟΣ Ι., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής η πρωτοπόρος Ζωοδόχος θα προσπαθήσει να διατηρήσει το +6 που έχει από το Σταυράκι αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Αμφιθέα, ενώ ένα από τα πιο ενδιαφέροντα από βαθμολογική άποψη παιχνίδια της 19ης αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα σε Ροδοτόπι και Πωγωνάτο που παλεύουν να βρεθούν στα πλέι-οφ.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 19η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/02/20 15:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΝΕΟΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/02/20 17:15 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β., ΚΟΣΙΝΑΣ Ε.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΛΙΑΡΟΣ Π.

 

Στον Β’ Όμιλο όπου το πρωτάθλημα έχει πάρει νέο ενδιαφέρον, ο Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχεται τα Πράμαντα, ενώ στο πλαστικό της Μουσιωτίτσας γίνεται ένα ακόμα ματς με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, με τον ΠΑΣ Πηγών Λούρου να υποδέχεται το Δροσοχώρι.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 19η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 15/02/20 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΝΤΑΡΑΣ Β., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 15/02/20 18:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΗΛΙΑ Ε.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.

 

Κανονικά συνεχίζονται και τα πρωταθλήματα στους δύο ομίλους της Γ’ Ερασιτεχνικής. Στον Α’ Όμιλο θα έχουμε το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στο δεύτερο Βελισσάριο και τον πρωτοπόρο ΠΑΟ Κόνιτσας. Να επωφεληθεί από τυχόν απώλεια βαθμών του Βελισσαρίου θέλει ο ΠΑΣ Περιβλέπτου που θέλει νίκη επί των Καμποχωρίων.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 16/02/20 12:00 ΠΟΛΙΤΗΣ Ι., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΡΙΖΑΣ – ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΚΑΤΩ ΖΑΛΟΓΓΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΖΙΑΚΑΣ Χ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΟΥ Σ.

Ρεπό: Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο θα έχουμε τους 4 πρώτους να παίζουν μεταξύ τους. Η πρωτοπόρος Δαφνούλα υποδέχεται την 3η Α.Ε. Γιάννενα και η 4η Ρόνα Ανηλίου θα υποδεχτεί τη 2η Α.Ε. Πλατανιάς.

Γ’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 13η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 15/02/20 19:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ (Βοηθητικό) Κυριακή 16/02/20 12:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.

Ρεπό: ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ