Μετά τη διακοπή των Αποκριών θα έχουμε και πάλι αγωνιστική δράση στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΗΠ και στις τρεις κατηγορίες.

Στην Α’ Ερασιτεχνική η Θύελλα Κατσικά επιστρέφει στα γήπεδα μ’ ένα ματς που έχει βαθμό δυσκολίας, αφού η Πίνδος Κόνιτσας είναι αρκετά υπολογίσιμη και ικανή να κάνει την έκπληξη.

Το ίδιο ισχύει και για τον αντίπαλο του Αγροτικού Καστρίτσας που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Αετό Νήσου και είναι σαφώς μία έξοδος που απαιτεί προσοχή.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΜΑΡΟΥΛΗΣ Β.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΝΗΛΙΟΥ Σάββατο 07/03/20 16:20 ΤΑΣΗΣ Γ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/03/20 17:15 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΒΟΥΝΟΠΛΑΓΙΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Π.Α.Ο.ΚΡΥΑΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΚΡΥΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΝΗΣΟΥ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική, η πρωτοπόρος του Α’ Ομίλου, Ζωοδόχος, έχει ξεφύγει αρκετά από τους διώκτες της και αναμένεται να διατηρήσει το +7, αφού έχει εύκολο έργο με το Κεφαλόβρυσο.

Στα ντέρμπι της αγωνιστικής συγκαταλέγεται το ματς Πωγωνάτου-Νεοχωρόπουλου, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να διεκδικήσουν κι ένα ακόμα καλύτερα πλασάρισμα για τα play-offs.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/03/20 15:00 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΓΑΤΣΟΜΑΛΟΣ Β.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΗΛΙΑ Ε.

 

Μεγάλη μάχη γίνεται και στον Β’ Όμιλο, αφού όλα είναι ανοιχτά τόσο για την 1η θέση όσο και για τις θέσεις που θα καταλάβουν οι ομάδες πριν τα play-offs. Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βοτανικού, πάντως, δύσκολα μπορεί να «γκελάρει» με την προτελευταία Μουσιωτίτσα, ενώ γενικότερα η αγωνιστική δεν περιλαμβάνει ντέρμπι για τις ομάδες που παλεύουν για τα play-offs.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 21η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΝΙΚΑΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 07/03/20 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΙΩΤΗΣ Κ., ΖΙΑΚΑΣ Χ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΜΑΝΤΖΙΟΣ Γ., ΝΤΟΝΤΗΣ Σ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΖΑΧΑΚΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ EPIRUS SPORT Κυριακή 08/03/20 18:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής θα έχουμε ντέρμπι κορυφής με τον ΠΑΟ Κόνιτσας να υποδέχεται τη 2η της βαθμολογίας, Περίβλεπτο. Να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλεια βαθμών της Περιβλέπτου θέλει το Βελισσάριο, ώστε με νίκη εντός έδρας επί της Ρίζας να βρεθεί μόνο στη 2η θέση.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ – Α.Π.Ο.Ε.Λ.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ε.ΡΙΖΑΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 08/03/20 12:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΔΟΞΑ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – Α.Ε.ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ ΑΣΦΑΚΑΣ Κυριακή 08/03/20 12:30 ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Π.Α.Ο.ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Κυριακή 08/03/20 16:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΝΙΚΟΥ ΣΤΥΛΟΥ Η.

Ρεπό: ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ

 

Στον Β’ Όμιλο εύκολο έργο θα έχουν οι 2 πρώτοι, ενώ η Α.Ε. Γιάννενα που θα έχει ρεπό θα μείνει ακόμα πιο πίσω στη μάχη της ανόδου.

Γ’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 15η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΥΡΡΟΣ ΒΟΤΟΝΟΣΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ
Α.Ο.ΜΟΥΖΑΚΑΙΟΙ – Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 07/03/20 18:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΟΛΙΤΗΣ Ι.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 07/03/20 19:30 ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.

Ρεπό: Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ