Την ήττα με σκορ 81-60 γνώρισε από τον Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής ο ΑΓΣΙ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β΄ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Οι Μακεδόνες προηγήθηκαν με 17-12 στο πρώτο δεκάλεπτο και κατάφεραν να χτίσουν ένα καλό προβάδισμα 14 πόντων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (39-25).

Η ομάδα του ΑΓΣΙ προσπάθησε στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως ο Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής ήταν ιδιαίτερα εύστοχος με αποτέλεσμα το σκορ στο 30΄ να είναι 61-44. Τελικό 81-60 με τον ΑΓΣΙ να στρέφει πλέον την προσοχή του στο αυριανό παιχνίδι απέναντι στον Αιολικό Βόλου που είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 18:30.

ο Παππάς με 19 πόντους ήταν ο κορυφαίος του ΑΓΣΙ, με τον Μήτταρη να έχει 13 και τον Χαρίτο 11.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 39-25, 61-44, 81-60

Διαιτητές: Θεοδώρου-Μπαχτσεβανόπουλος

Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Αρίστος): Βρασταμηνός 8(2), Σούρλας, Φιλοξενίδης Κ. 13(2), Σμυρλής 9(3), Φιλοξενίδης Κ. 20(2), Λάσκαρης 2, Σακκοράφας 4, Ευγενίου 6, Κασσαμανώλης, Τύπος 5, Γεωργίου 14

ΑΓΣΙ (Εξαρχόπουλος-Κασιούμης): Πάνος 3(1), Χαρίτος 11(3), Τζουβάρας 5(1), Γκούρας, Ντάτσης, Κοντός, Γεωργονίκος, Λυγούρας 2, Συκοβέλης, Μήτταρης 13, Χρήστου 7(1), Παππάς 19(1)