Τον όμιλο στον οποίο θα συμμετάσχει κάθε ομάδα της Α’ και Β’ ερασιτεχνικής ανακοίνωσε και επίσημα η Επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ηπείρου.

Να σημειωθεί ότι στην Α’ κατηγορία η Κράψη οικειοθελώς δέχτηκε να τοποθετηθεί στον Α’ Όμιλο κι έτσι δεν χρειάστηκε κλήρωση, ενώ στη θέση της Κρύας που αποχώρησε ουσιαστικά τοποθετήθηκε η Ανατολή για να συμπληρωθούν έτσι δύο όμιλοι των 12 ομάδων.

Στη Β΄ Ερασιτεχνική εν τέλει θα υπάρχουν από 14 ομάδες σε κάθε Όμιλο, αφού ο Π.Α.Ο. Κόνιτσας δεν δήλωσε συμμετοχή.

Αναλυτικά:

Η Επιτροπή Πρωταθλήματος ανακοινώνει τους Ομίλους της Α και Β ερασιτεχνικής κατηγορίας για την αγωνιστικη περιοδο 2020-21 ως ακολούθως:

Α Ερασιτεχνικη

Α Ομιλος                                   Β Ομιλος

1. ΑΓΡΟΤ.ΑΣΤ.ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ       1. Α.Ο.ΑΝΑΤΟΛΗΣ

2. ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ                       2. Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ

3. ΠΑΣ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ              3. ΠΑΝΤ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ

4. ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009            4. Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ

5. Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ                     5. Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ

6. Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ           6. Π.Α.Σ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡΟΥ

7. ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ                7. ΟΛΥΜΠ.ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ

8. ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ              8. Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ

9. ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ           9. ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ

10.Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ                      10. ΑΓΡΟΤ.ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ

11.Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ               11. ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ

12.ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ               12. Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α ΟΜΙΛΟΣ                         Β ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΝΑΓ.ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ           1. Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑ

2. Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ                        2. Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠ.

3. Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ                      3. Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

4. Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ                4. Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ

5. ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ                  5. Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ

6. Α.Ο.ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ                   6. ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ

7. Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ                            7. Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ

8. Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ                      8. ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ

9. Α.Σ.ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ           9. Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ

10.Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗ                     10. Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ

11.Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ                     11. ΑΝΑΓ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

12.Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ                      12. ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ

13.Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ               13. Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ

14.Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ          14. Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ