Το ερασιτεχνικό επιστρέφει ξανά στη δράση απ’ αυτό το Σαββατοκύριακο, σε επίπεδο πρωταθλήματος πλέον μετά την Α’ φάση του κυπέλλου που έδωσε τη δυνατότητα στις ομάδες να τεστάρουν τις δυνάμεις τους λίγο πριν ξεκινήσει η κανονική σεζόν.

Από φέτος η Α’ Ερασιτεχνική θα διεξάγεται κι αυτή σε δύο ομίλους των 14 ομάδων ο καθένας. Από τα ματς της 1ης αγωνιστικής στον Α’ Όμιλο ξεχωρίζει το ματς Ροδοτόπι-Ζωοδόχος, με τις δύο ομάδες να είναι από τις πρωταγωνίστριες πέρυσι στη Β’ Ερασιτεχνική.

Πολύ σημαντικό παιχνίδι θα γίνει και στον Παρακάλαμο, όπου ο δυνατός Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά θα υποδεχτεί την Κυριακή στις 17:30 ένα από τα φαβορί του ομίλου, τον ΠΑΣ Κράψης.

Ενδιαφέρουσα προμηνύεται και η αναμέτρηση της Αγίας Μαρίνας με το Νεοχωρόπουλο.

Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 12/09/20 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α.
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.

 

Στον Β Όμιλο της Α΄ Ερασιτεχνικής η Καστρίτσα που αναμένεται να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην κατηγορία υποδέχεται το Μέτσοβο και θέλει να κάνει ποδαρικό με το… δεξί.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις ξεχωρίζει το παιχνίδι Ολυμπιακός Βοτανικού – Ασβεστοχώρι, και το Πηγές Λούρου -Χουλιαράδες Άτλας.

Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΧΑΛΚΗΣ Μ.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π.

 

Στη Β’ ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο στα σπουδαιότερα ματς οι Αμπελόκηποι αγωνίζονται με τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς στη Λιμνοπούλα, ενώ η Κληματιά υποδέχεται στην έδρα της την Πεντέλη.

Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Σάββατο 12/09/20 17:30 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 12/09/20 17:30 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΝΙΚΑΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΣΗΠΑΚΗ Β.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.

 

Τέλος, για τον Β Όμιλο της Β΄ Ερασιτεχνικής, η Μηλιά δήλωσε αδυναμία να κατέβει στο πρωτάθλημα κι έτσι ο όμιλος θα έχει 13 πλέον ομάδες.

Ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της πρεμιέρας η αναμέτρηση Χρυσοβίτσα-Αχέρων Ρωμανού.

Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Σάββατο 12/09/20 00:00
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ Ε.
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΑΤΑΚΟΥΛΗΣ Β., ΝΙΚΑΣ Χ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Σάββατο 12/09/20 17:30 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΣΙΣΚΑΣ Π., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΑΣΣΟΣ Δ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 13/09/20 17:30 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.