Βροχερός ο καιρός στα Ιωάννινα από τα ξημερώματα του Σαββάτου, με την κακοκαιρία να διατηρείται ως το απόγευμα περίπου, γεγονός που αναμένεται να επιβαρύνει κυρίως γήπεδα με φυσικό χόρτο που χρησιμοποιούν οι ομάδες της Α’ και Β’ Ερασιτεχνικής.

Στο πρωτάθλημα του Α’ Ομίλου της Α’ Ερασιτεχνικής η Πίνδος Κόνιτσας είναι εκείνη που θα προσπαθήσει για το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα, αφού όλοι οι υπόλοιποι είχαν μικρές ή μεγάλες απώλειες. Στα πιο ενδιαφέροντα ματς συγκαταλέγονται επίσης και οι αναμετρήσεις Ροδοτόπι-Αγία Μαρίνα και Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά-Ζωοδόχος.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 – Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΗΝΑΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΛΩΛΗΣ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ – Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΟΥ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ – Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 27/09/20 17:15 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ.

 

Στον Β’ Όμιλο της ίδιας κατηγορίας θα έχουμε το πρώτο ενδιαφέρον ντέρμπι της σεζόν ανάμεσα σε Ανατολή και Δροσοχώρι, δύο ομάδες που είχαν το απόλυτο νικών ως τώρα στο ξεκίνημα. Στον ίδιο όμιλο ξεχωρίζει από το πρόγραμμα και το γειτονικό ντέρμπι Κοσμηράς-Ασβεστοχωρίου.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΚΟΣΜΗΡΑΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ.
ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY – Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ – ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ – ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ EPIRUS SPORT Κυριακή 27/09/20 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν.
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.

 

Στη Β’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο, τα βλέμματα πέφτουν στο ντέρμπι Περιβλέπτου –Αμπελοκήπων που είχαν το 2 στα 2 στο ξεκίνημά τους, ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι Κληματιά-Αμφιθέα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ ΑΣΦΑΚΑΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΚΑΤΣΟΥΛΙΔΟΥ Π., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Σάββατο 26/09/20 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΙΤΟΣ Μ.
Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 27/09/20 15:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΣΙΝΔΡΟΣ Ν.
Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. – Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ – Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΤΣΙΤΟΣ Μ.

 

Τέλος, στον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής τα Πράμαντα αγωνίζονται εκτός έδρας με το Ελληνικό, με στόχο το 3 στα 3, όπως και το Κουτσελιό που υποδέχεται το Ρωμανό. Στην Ηλιόκαλη η τοπική ομάδα υποδέχεται τη Χρυσοβίτσα σε μία ακόμα ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ – Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ Σάββατο 26/09/20 00:00
Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ – Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Σάββατο 26/09/20 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.
ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ (Συνθετικος χλοοτ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ.
ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 27/09/20 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ.
ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ – ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 27/09/20 19:30 ΝΕΟΣ Κ., ΠΑΥΛΟΥ Ε., ΓΩΓΟΥ Α.

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ