Το δεύτερο παιχνίδι του στο τουρνουά «Bread Factory» ολοκλήρωσε πριν λίγο ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος επικράτησε της οικοδέσποινας Ελευθερίας Μοσχάτου με 61-65, έχοντας πιο βελτιωμένο πρόσωπο συγκριτικά με το χθεσινό φιλικό κόντρα στις Εσπερίδες.

Η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα μπήκε πολύ καλά στο παρκέ και πήρε κεφάλι στο σκορ με 10 πόντους διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, κρατώντας συνέχεια το προβάδισμα ως το τέλος του παιχνιδιού, με το δεύτερο κυρίως ημίχρονο να έχει περισσότερο σασπένς, μιας και η Ελευθερία Μοσχάτου έμενε κοντά στο σκορ μειώνοντας ακόμα και στους 2 πόντους, αλλά τελικά ο ΠΑΣ πήρε τη νίκη.

Την Κυριακή στις 14:00 ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει στο 3ο και τελευταίο φιλικό του παιχνίδι τον Ολυμπιακό.

Τα δεκάλεπτα: 13-23, 32-37 (ημιχρ.), 49-52, 61-65

Οι πόντοι του ΠΑΣ Γιάννινα: Cooper 17(2), Vendrell 13(2), Βινσιλαίου Α. 23 Σαρηγιαννίδου 6(1), Πανούση 7(1)