Τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακα και μάλιστα η δράση πολλαπλασιάζεται, αφού στη μάχη μπαίνουν και οι 10 ομάδες της Γ’ Ερασιτεχνικής, η οποία φέτος θα διεξαχθεί σ’ έναν μόνο όμιλο.

Από την Α’ Ερασιτεχνική και τον Α’ Όμιλο στο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής ξεχωρίζει το ντέρμπι Πίνδου Κόνιτσας-Σταυρακίου, με τους Ακρίτες να θέλουν το 4 στα 4 για να διατηρηθούν μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Σ.ΑΕΤΟΣ ΝΗΣΟΥ – Α.Ο.ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΘΑΝΑΣΙΑΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Λ.
ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ – Α.Ο.ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ 2009 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΝΙΤΣΑΣ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΤΣΑΝΤΑΣ Δ., ΓΚΕΛΗΣ Θ.
Α.Ε.Δ.ΠΩΓΩΝΑΤΟΣ – Π.Α.Σ.ΚΡΑΨΗΣ ΔΕΛΒΙΝΑΚΙΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΓΚΕΛΗΣ Θ., ΚΥΡΙΑΖΗ Α.
Α.Ο.ΖΩΟΔΟΧΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΕΛΕΟΥΣΑΣ ΖΩΟΔΟΧΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΜΠΟΣΙΑΣ Δ., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο., ΜΠΟΥΜΠΟΥΓΙΑΝΝΗΣ Ξ.
Π.Α.Σ. ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ – ΑΓΡΟΤ. ΑΣΤ. ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΑ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ Γ.
ΠΡΟΟΔ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΣΣΑΡ.ΡΟΔΟΤΟΠΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΙΣΚΑΣ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Μ.

 

Στον Β’ Όμιλο η πρωτοπόρος και αήττητη Καστρίτσα αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ενισχυμένη φέτος μεταγραφικά Α.Ε. Μικρασιατών, η δε Ανατολή θα έχει εύκολο έργο με τα Σερβιανά.

HALL OF BRANDS Α’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΤΙΤΑΝ ΛΟΓΓΑΔΩΝ – Π.Α.Ο.ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΛΟΓΓΑΔΩΝ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ Θ., ΣΙΟΝΤΗΣ Α.
ΘΡΙΑΜΒ.ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ – Α.Ο. ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΜΠΟΥΜΠΑΣ Κ., ΛΙΟΝΤΟΣ Κ., ΠΑΝΟΣ Σ.
Α.Ε.ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ – ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΠΑΝΟΣ Ι., ΣΠΥΡΟΓΙΩΤΗΣ Δ., ΚΟΛΙΟΣ Μ.
ΠΑΝΤΕΛ.ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε.ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΤΑΣΗΣ Γ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Δ.
Π.Α.Σ.ΜΕΤΣΟΒΟΥ – Α.Ο.ΚΟΣΜΗΡΑΣ ΜΕΤΣΟΒΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΣΙΣΚΑΣ Π., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΗΓΩΝ ΛΟΥΡOY ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/10/20 17:30 ΖΑΜΠΑΛΑΣ Σ., ΚΟΛΛΙΑΣ Α., ΠΑΝΟΣ Σ.

 

Στον Α’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής Κεφαλόβρυσο, Αμπελόκηποι και Πανζαγορισιακός ξεκίνησαν με 3 στα 3 και αυτό το Σαββατοκύριακο οι δύο από τους τρεις παίζουν μεταξύ τους. Το Κεφαλόβρυσο παίζει στο Τσεπέλοβο με τον Πανζαγορισιακό και το ενδιαφέρον εστιάζεται στο ποιος θα μπορέσει να βγει αλώβητος. Οι Αμπελόκηποι δεν βγαίνουν εκτός λεκανοπεδίου, αφού θα αγωνιστούν στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ με το Βελισσάριο.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Α’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΣΤΗΡ ΑΜΦΙΘΕΑΣ – Α.Ε.ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΑΜΦΙΘΕΑΣ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΚΥΡΙΑΖΗ Α., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Χ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ.
Α.Σ.ΦΛΟΓΑ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ – Α.Ο.ΚΟΝΤΣΙΚΑΣ ΠΕΤΣΑΛΙΟΥ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΝΕΟΣ Κ., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β., ΓΩΓΟΥ Α.
Α.Ο. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ – Α.Ο.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/10/20 17:30 ΣΙΝΔΡΟΣ Ν., ΤΑΣΗΣ Γ., ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π.
Π.Α.Σ.ΚΑΣΤΡΟΥ – Π.Α.Σ.ΑΛΜΥΡΟΣ ΛΙΜΝΟΠΟΥΛΑΣ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α., ΤΣΙΤΟΣ Μ., ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ.
Α.Ο.ΖΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ (Συνθετικο) Κυριακή 04/10/20 17:00 ΚΟΛΙΟΦΟΥΚΑΣ Γ., ΧΑΛΚΗΣ Μ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Φ.
Π.Α.Σ.ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ – Α.Ε.ΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΤΖΟΒΑΣ Λ., ΜΠΑΝΤΗΣ Χ., ΠΑΥΛΟΥ Ε.
ΠΑΝΖΑΓΟΡΙΣΙΑΚΟΣ – Α.Ε.ΑΝΑΓΕΝΝ.ΚΕΦΑΛΟΒΡ. ΤΣΕΠΕΛΟΒΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ Π., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΜΟΥΤΣΙΟΣ Β.

 

Στον Β’ Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής το Κουτσελιό που ξεκίνησε με το απόλυτο των νικών δοκιμάζεται στη Χρυσοβίτσα, ενώ τα Πράμαντα που βρίσκονται στη 2η θέση, θα υποδεχτούν την 3η Δαφνούλα.

MAISON Β’ Ερασιτεχνική, Β’ Όμιλος, 4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Α.Ο.ΑΜΕΡΟΥ ΜΗΛΕΑΣ – ΣΤΑΥΡ.ΣΥΡΡΑΚΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ – ΚΕΝΤ.ΜΟΥΣΙΩΤΙΤΣΑΣ ΑΕΤΟΡΡΑΧΗΣ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΣΙΣΚΑΣ Π., ΝΙΚΑΣ Χ., ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.
Π.Α.Ο.ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ Σάββατο 03/10/20 17:00 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Δ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β., ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Ο.
Α.Σ.ΑΧΕΡΩΝ ΡΩΜΑΝΟΥ – Α.Ε.ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/10/20 14:30 ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΣΙΝΔΡΟΣ Ν., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε.ΚΡΑΨΗΤΩΝ-ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – Α.Ε.ΡΑΦΤΑΝΑΙΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΙΟΝΤΗΣ Α., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ.
Α.Σ.ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ο.ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΝΤΑΡΑΣ Β., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΝΙΚΑΣ Χ.
Α.Ε.ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ – Α.Ε.ΔΑΦΝΟΥΛΑΣ ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΜΠΑΔΗΜΑΣ Μ., ΧΑΡΙΣΗΣ Ν., ΚΑΣΣΟΣ Δ.

 

Πρεμιέρα κάνει απ’ αυτό το Σαββατοκύριακο και η Γ’ Ερασιτεχνική, με δύο ομάδες νεοσύστατες να κοντράρονται μεταξύ τους στην 1η αγωνιστική, οι Τίγρεις με τον Ήφαιστο Αβγού.Στα ενδιαφέροντα ματς της αγωνιστικής και το ματς του Μαχητή με την Α.Ε. Κρανούλας, η οποία είναι νεοσύστατη κι αυτή.

Γ’ Ερασιτεχνική, 1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
ΑΠΣ ΟΙ ΤΙΓΡΕΙΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΒΓΟΥ 2020 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/10/20 14:30 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Μ., ΒΑΣΔΕΚΗΣ Ν., ΣΙΑΜΕΤΗΣ Α.
ΑΕΤΟΣ Μ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Σ.ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ EPIRUS SPORT Σάββατο 03/10/20 17:00 ΜΑΓΓΙΩΡΟΣ Ν., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Σ., ΚΑΣΣΟΣ Δ.
Ε.Α.Σ. ΜΑΧΗΤΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Α.Ε. ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Σάββατο 03/10/20 20:30 ΣΙΩΜΟΣ-ΓΚΙΖΑΣ Χ., ΑΛΕΞΙΟΥ Π., ΣΗΠΑΚΗ Β.
Α.Ε. ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ – Α.Π.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟΥ ΑΝΗΛΙΟΥ Κυριακή 04/10/20 17:00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ Ν., ΚΟΛΙΟΣ Μ., ΤΣΑΠΡΑΛΗ Ε.
ΗΠΕΙΡ.ΜΑΡΜΑΡΩΝ – Α.Π.Ο.ΔΑΒΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ Κυριακή 04/10/20 20:30 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΩΓΟΥ Α., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι.